Nowy numer 14/2020 Archiwum

Abp Gołębiewski: Bóg przemawia do człowieka w ciszy

Podczas Mszy sw. odpustowej w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Lutyni została poświęcone nowe obrazy składające się na drogę krzyżową.

Eucharystii przewodniczył ks. Marian Gołębiewski, arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej. W homilii przypomniał, że obecność św. Józefa rozpoczęła się już w momencie, gdy Pan Bóg przez proroka Natana zapowiedział Dawidowi, że jego potomek będzie Synem Najwyższego. To wielka wiara świętego Józefa była źródłem jego zawierzenia i posłuszeństwa Bogu.

Podkreślił, że jako opiekun Pana Jezusa jest on także opiekunem Kościoła i dzisiaj, tak jak przez wieki, wspomaga tych, którzy się do niego uciekają. Abp Gołębiewski zaznaczył, że milczenie św. Józefa, zwłaszcza w dzisiejszym, głośnym świecie, powinno uzmysłowić nam, że Bóg przemawia do człowieka w ciszy, wymagając od nas uwagi.

Po Mszy św. hierarcha poświęcił stacje drogi krzyżowej, ufundowane przez parafialne róże różańcowe. Obrazy zostały stworzone na wzór drogi krzyżowej namalowanej przez Rene De Cramera.

Abp Gołębiewski: Bóg przemawia do człowieka w ciszy   Od lat, dzięki staraniom proboszcza ks. Jana Banika, kościół parafialny św. Józefa Oblubieńca w Lutyni oraz filie nabierają nowego blasku. Nowa droga krzyżowa poza duchowym przesłaniem ma również walory estetyczne. Marek Biernacki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama