GN 3/2021 Archiwum

Wrocław: Abp Kupny odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Podczas swojej wizyty we Wrocławiu minister Anna Zalewska wręczyła metropolicie wrocławskiemu Medal Komisji Edukacji Narodowej. To odznaczenie resortowe nadawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Przyjmując odznaczenie hierarcha zwrócił uwagę, że odbiera je jako wyraz uznania dla całej archidiecezji wrocławskiej w zakresie popierania i rozwoju szkolnictwa katolickiego na Dolnym Śląsku, a także docenienie jego zabiegów zdążających do integrowania środowiska akademickiego we Wrocławiu.

- W naszej archidiecezji działa kilkanaście placówek oświatowych, które - zgodnie z prawem kanonicznym - otrzymały status katolickich - zauważył abp Kupny. - Są wśród nich przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także uczelnia wyższa, zatem na każdym etapie kształcenia jesteśmy w stanie zaoferować edukację nie tylko na wysokim poziomie merytorycznym, ale także w duchu wartości chrześcijańskich - dodał arcybiskup.

To nie pierwsze odznaczenie tak wysokiej rangi dla abp. Kupnego. W 2016 r. prezydent RP Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a rok później ówczesny minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak przyznał metropolicie wrocławskiemu Złoty Medal za Zasługi dla Policji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama