Nowy numer 2/2021 Archiwum

Oblężenie szkolnych murów

Liceum przy Zespole Szkół Salezjańskich "Don Bosco", podobnie jak kilka dni wcześniej szkoła podstawowa, przeżyło prawdziwe oblężenie zainteresowanych.

W pierwszej części otwartych drzwi dyrektor ks. Jerzy Babiak potwierdził, że szkoła ta to "wartościowe liceum". Przypadająca w tym roku 20. rocznica jego istnienia we Wrocławiu pokazuje jego siłę, wyjątkowość i znaczenie. Podkreślił, że składa się na to kilka elementów - przyjazna i radosna atmosfera, 100-proc. zdawalność egzaminów maturalnych, Srebrna Tarcza Ogólnopolskiego Rankingu "Perspektyw", 5 uczonych języków, stypendia krajowe i zagraniczne, liczne szkoły partnerskie, wolontariat, także ten misyjny, z wyjazdami do Afryki, prawie 40 kół zainteresowań, organizacja wraz z "Gościem Wrocławskim" Dolnośląskiego Konkursu Literackiego "O laur Złotego Pióra" czy też organizacja Pielgrzymki Rolkowej, a także innowacyjne projekty edukacyjne.

W dalszej części uczestnicy mogli obejrzeć wykonane w 4 językach przedstawienie zatytułowane "Łysa śpiewaczka". Następnie gala doświadczeń fizycznych i chemicznych pokazały, że nauka może być kreatywna, intrygująca i ciekawa. Zdecydowanie najwięcej czasu młodzież miała na spotkania z nauczycielami i uczniami w klasach. To właśnie tam czekały na nich między innymi aktywności noszące tytuł: "Chemia kontra fizyka", "Przyroda na topie", "Psychologia nie taka straszna", "Alles ist gut", "Getting to know us", "Przyszłościowy francuski", "Rosyjska klawiatura", "Tajemnice przeszłości", "Iż Polacy nie gęsi", "Salez liczydło" czy też "Naukowy escape room".

Otwarte drzwi w liceum faktycznie pokazały, jakie ono jest. Dla wielu była to okazja, aby podjąć decyzje o rozpoczęciu kształcenia w Liceum Salezjańskim w profilach humanistycznym, biologiczno-chemicznym czy matematyczno-fizycznym. Bliższe informacje na temat rekrutacji można znaleźć na www.liceum.salez-wroc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama