Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zespół "Dobre Ludzie" we Wrocławiu z najnowszą płytą "Dalej"

Już 29 marca "Dobre Ludzie" zagoszczą we Wrocławiu w klubie u Pieśniarzy prezentując swój najnowszy materiał muzyczny.

DOBRE LUDZIE feat. GOSPEL SOUND Amerykański.
Dobre Ludzie

Ambicją zespołu jest łączenie niebanalnych tekstów ze współczesnymi gatunkami muzycznymi. Koncertem u Pieśniarzy artyści zainaugurują trasę promującą ich drugą płytę pt "Dalej".

- Twórczość Dobrych Ludzi w znacznym stopniu odbiega od twórczości klasycznych bardów ze względu na szeroką oprawę muzyczną. Na najnowszej płycie słychać chór gospel, zespoły smyczkowe, sekcję rytmiczną, skrzypce, gitary - zapowiada Szymon Babuchowski, wokalista zespołu w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". 

Całą rozmowę przeczytaj tutaj: Droga kończy się u źródła.

- Tytuł płyty oznacza kontynuację, ale też rozwój. Czujemy, że zrobiliśmy krok do przodu, może nawet sporo kroków. Ale „Dalej” opowiada wierności, o trwaniu mimo przeszkód, które w życiu przychodzą. To płyta drogi. A ta droga kończy się u „Źródła” - tak brzmi tytuł ostatniego utworu, wymyślony przez basistę Jacka Raciborskiego, autora muzyki do tej i kilku innych piosenek - mówi Babuchowski.

Krążek "Dalej" jest bardzo spójny pod względem muzycznym i tekstowym, a jednocześnie wielobarwny, swobodnie łączący gatunki takie jak: piosenka literacka, rock, blues, jazz czy nawet gospel. To rozpisana na piosenki poruszająca opowieść o sile miłości, która wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje.

Koncert zespoły "Dobre Ludzie" już 29 marca w piątek w klubie "U Pieśniarzy" przy ul. Szewskiej 68a we Wrocławiu. Bilety przy wejściu za 20 złotych, w przedsprzedaży - 15 złotych.

Dobre Ludzie wystąpią w składzie:

  • Szymon Babuchowski - śpiew, teksty
  • Jacek Raciborski - gitara basowa
  • Paweł Węgier - gitara akustyczna
  • Anna Leszczyńska-Rożek - skrzypce
  • Ryszard Sierotnik - instrumenty perkusyjne
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama