Nowy numer 49/2020 Archiwum

Daj coś z siebie - siebie daj!

W ramach jałmużny wielkopostnej podziel się czasem. Caritas archidiecezji wrocławskiej potrzebuje wolontariuszy, którzy pomogą w piątek i sobotę przeprowadzić zbiórkę żywności w sklepach.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w piątek i sobotę 29 i 30 marca organizuje zbiórkę żywności "Tak. Pomagam". Nie uda się jej przeprowadzić, jeśli w sklepach nie staną walontariusze. W archidiecezji wrocławskiej w zbiórkę zaangażowanych jest ich ponad 700.

- Zachęcamy osoby chętne do włączenia się w tę akcję. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę 27 marca o 17.00 w siedzibie Caritas przy ulicy Katedralnej 7 we Wrocławiu - zaprasza Paweł Trawka, rzecznik prasowy organizacji.

Podczas przedświątecznej zbiórki "Tak, pomagam!" wolontariusze w charakterystycznych czerwonych koszulkach będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia (np. kasza, mąka, cukier, ryż, kawa itp.). Produkty będzie można pakować do specjalnych koszy oznaczonych plakatem akcji. Z przekazanych produktów placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także dla osób, których nie stać na zakup żywności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama