Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trwają zapisy na XVI Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego

XVI Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego odbędzie się w Krzydlinie Małej k. Wołowa od 2 do 5 maja. W tym roku temat brzmi: "Perspektywy odzyskanej nadziei w drodze do współczesnego Emaus".

Uczestnicy będą rozważać zagadnienia dotyczące dokumentu końcowego Synodu Biskupów nt. Młodzi, wiara, rozeznawanie powołania, który odbył się w Rzymie w 2018. Towarzyszyć im będzie także tekst Ewangelii według św. Łukasza o uczniach z Emaus (24,13-35).

Wśród zaproszonych prelegentów i gości są bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, który objął sympozjum honorowym patronatem, bp Andrzej Siemieniewski, o. Jerzy Gogola OCD, o. Piotr Liszka CMF, s. Jolanta Hernik RMI, s. Joanna Pępkowska MC, ks. Mirosław Smyrak, o. Krzysztof Piskorz OCD, o. Wojciech Delik OP.

Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi zagadnienia dotyczące Słowa Bożego i Eucharystii w życiu osób konsekrowanych, wspólnoty jako miejsca radości i przebaczenia, rozczarowań w życiu zakonnym, a także np. temat: „Rodzaje posług w Kościele, a poczucie wartości osoby konsekrowanej”.

Sympozjum odbędzie się w Krzydlinie Małej koło Wołowa. Dojazd: PKP (lub PKS) ze stacji Wrocław Główny do stacji Wołów (kierunek – Głogów, Zielona Góra). Z Wołowa, po wcześniejszym zgłoszeniu, organizatorzy gwarantują dojazd samochodem do Krzydliny Małej.

Całkowity koszt udziału w sympozjum (noclegi, posiłki) wynosi 300 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 kwietnia pod numerem telefonu 71 328 29 03 lub mailowo: psiktzk@gmail.com. Liczba uczestników jest ograniczona. Informacje i program Sympozjum na www.klaretyni.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama