Nowy numer 13/2020 Archiwum

Dziś i jutro w sklepach odbywa się świąteczna zbiórka żywności Caritas

Dziś i jutro, 29 i 30 marca, Caritas organizuje kolejną, szesnastą, zbiórkę żywności "Tak. Pomagam!" Na terenie archidiecezji wrocławskiej zostanie przeprowadzona w 56 sklepach przez 630 wolontariuszy.

Serdecznie prosimy o hojne podzielenie się artykułami o przedłużonym terminie ważności.

Jakie artykuły można wkładać do koszyków wymienia Michał Brzezicki, koordynator zbiórki wrocławskiej Caritas:

Mówiąc o zbiórce w skali całego kraju operujemy już bardzo dużymi liczbami wyjaśnia Robert Jadwiszczak z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej:

Akcja wciąż jest potrzebna i niesie nadzieję osobom ubogim opowiada Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas:

Z roku na rok przybywa darów, wolontariuszy i parafii zaangażowanych w zbiórki żywności „Tak. Pomagam!” Ta ogólnopolska akcja Caritas spotyka się z wielkim zaangażowaniem ze strony Parafialnych Zespołów Caritas, dla których jest podstawowym sposobem na zbieranie żywności na potrzeby pełnionych w parafiach dyżurów.

Zobacz listę sklepów

Wciąż do biur PZC przychodzą osoby ubogie, prosząc o wsparcie paczką żywnościową. Niektóre PZC przygotowują tylko paczki świąteczne, inne zebraną żywość dystrybuują przez kolejne miesiące według potrzeb podopiecznych. Kilkaset kilogramów mąki, ryżu, makaronu, konserw, oleju czy mleka jest znaczącym uzupełnieniem magazynów w parafiach.

Z coraz większym zapałem do zbiórek żywności dołączają wolontariusze Szkolnych Kół Caritas. Choć sami nie rozdają otrzymanej żywności, to jednak przekazują ją bądź dla PZC, bądź dla potrzebujących zgłaszających się do Centralnego Ośrodka Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama