Nowy numer 48/2020 Archiwum

Warsztaty o zdrowiu ze św. Hildegardą z Bingen

Do 3 kwietnia trwają zapisy na warsztaty o zdrowiu ze św. Hildegardą z Bingen - "W zdrowym ciele - zdrowy duch. Wielka kuracja serca i nerwów". Zaprasza Instytut Duchowości Karmel.

Spotkanie będzie trwać od 5 do 7 kwietnia w klasztorze karmelitów bosych przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu. Warsztaty poprowadzi Elżbieta Ruman, założycielka Centrum św. Hildegardy w Józefowie, dziennikarka i publicystka.

Zarys planu warsztatów:

Piątek 5 kwietnia

  • 17.30-20.00: „Lekarstwa i trucizny według św. Hildegardy” – o tym, co szkodzi nam wyjątkowo – truje nas, i to tym, co może być dla nas lekarstwem;

Sobota 6 kwietnia

  • 10.00 – 13.30: Św. Hildegardy terapia duszy i ciała. Wielka kuracja serca i wielka kuracja nerwów; Eucharystia (11.30); Serce i nerwy – jako centralne części człowieka w medycynie hildegardowej;
  •  15.00 – 18.30: Kuchnia Hildegardy – warsztaty kulinarne: wino św. Hildegardy, miód kasztanowy, pieczywo orkiszowe, ciasteczka na nerwy. Uczestnicy będą zajmować się robieniem prostych rzeczy, które są lekarstwem polecanym przez Świętą na choroby serca i nerwów (produkty zapewniają organizatorzy i prowadząca).

Niedziela 7 kwietnia 

  • 12.00 – 19.00: „I widział Bóg, że wszystko co stworzył było dobre” – wyprawa w teren po dobra natury (okolice Wrocławia) prowadzona przez o. Antoniego Rachmajdę OCD. „Zgodnie z przepiękną zasadą św. Hildegardy Bóg w otaczającej nas przyrodzie dał nam wręcz nieskończoną ilość środków pomocy do zdrowego życia, będziemy starali się przynajmniej część z nich odkryć , rozpoznać i zebrać – tłumacza organizatorzy. – Przejdziemy nieśpiesznym krokiem kilka kilometrów, by darów natury danych nam przez Stwórcę nie pominąć. W trakcie planujemy ognisko  –  prosimy zabrać coś na nie (polowania nie są w planie.

Uczestnicy dojadą na podane miejsce własnymi samochodami, proszeni są również o zabranie pojemników na zbierane dobra.

Koszt (płatne na miejscu): Część I – piątek – 30 zł, część II – sobota – 15 zł, część III – niedziela – udział bezpłatny (dodatkowe koszty: dojazd + potrawy/produkty na ognisko)

Zgłoszenia i zapisy (z zaznaczeniem, na którą część warsztatów) przyjmowane są do środy 3 kwietnia pod adresem: idkarmelwroclaw@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej na stronie Laudem Gloriae

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama