Nowy numer 14/2020 Archiwum

IV Maraton Czytania Biblii - trwają zapisy

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz Urszulanki Unii Rzymskiej zapraszają na wspólne czytanie Pisma św., które odbędzie się 15 kwietnia, w Wielki Poniedziałek.

 IV Maraton Czytania Biblii organizowany jest w kościele św. Jadwigi w urszulańskim klasztorze przy pl. bp. Nankiera we Wrocławiu. Spotkanie otworzy o 17.00 nabożeństwo Słowa Bożego, któremu przewodniczył będzie ks. kpt. Maksymilian Jezierski.

Uczestnicy maratonu będą czytać na głos księgi, które stanowią zakres merytoryczny XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej: List  św. Pawła do Rzymian oraz Księgę Wyjścia. Lektura potrwa do momentu przeczytania w całości ksiąg (w minionym roku trwała do ok. 22.00).

Nazwa „maraton” nie wiąże się oczywiście z „wyścigami”, czytaniem na czas. Chodzi o rozsmakowanie się w Słowie Bożym. Wspólna, głośna lektura, możliwość poświęcenia nieco więcej czasu na kontakt z Biblią i przeczytania w całości danej księgi, w sakralnym wnętrzu, w warunkach sprzyjających skupieniu – to wszystko sprawia, że spotkanie cieszy się zwykle sporym zainteresowaniem.

Można zgłaszać się (do momentu wyczerpania miejsc) do głośnego czytania Pisma św.: estera.ryczek@civitaschristiana.pl, tel. 693 590 089. Jedna osoba będzie czytać biblijny tekst przez ok. 15 minut. Oczywiście w wydarzeniu można uczestniczyć także jako słuchacz, co nie wymaga zapisów.

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama