Nowy numer 48/2020 Archiwum

Młodzi ubogim u elżbietanek

Trwają zapisy na wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży, który odbędzie się w domu zakonnym wrocławskich elżbietanek przy ul. św. Józefa 12 i 13 kwietnia. Towarzyszy mu akcja "Palma dla Bezdomnego".

Zaproszeni są młodzi od 15 roku życia wzwyż. Tym razem temat brzmi: „Od cierpienia do radości”. Dlaczego cierpimy? Jak sobie radzić z cierpieniem? Jak pomóc innym w cierpieniu? – między innymi takie tematy zostaną poruszone podczas spotkania, które poprowadzi bp Jacek Kiciński. Wpisane jest ono w cykl „Młodzi Ubogim”.

Jak zawsze, w programie przewidziano czas na spotkanie „w cztery oczy” z Jezusem, między innymi podczas tzw. Studni Miłosierdzia, adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii, spowiedzi.

Duchowym przygotowaniom do Wielkiejnocy towarzyszyć będzie także praktyczne zaangażowanie w dzieło miłosierdzia – przygotowywanie „palmy dla Bezdomnego”. Wyrób takich palem praktycznie już się zaczął – młodzi niemal codziennie przychodzą na ul. św. Józefa, by tworzyć własnoręcznie prawdziwe arcydzieła z bukszpanu, zielonych gałązek, bazi, bibułkowych kwiatów. Podczas dnia skupienia nastąpi wielki finał akcji.

Młodzi ubogim u elżbietanek   Już na początku kwietnia wre praca przy palmach. archiwum prywatne s. Marii Czepiel

– Będziemy w Niedzielę Palmową sprzedawać te palmy przy katedrze, a także w innych kościołach. Dochód będzie przeznaczony na przygotowanie śniadania wielkanocnego i paczek wielkanocnych dla bezdomnych, którzy korzystają z pomocy w naszym domu zakonnym – tłumaczy s. Maria Czepiel CSSE.

Spotkanie rozpoczyna się w piątek 12 kwietnia o 19.00. Zgłoszenia oraz więcej informacji: mariamcsse@gmail.com; tel. 692 197 530.

Zobacz także: piernikowa wspólnota.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama