Nowy numer 48/2020 Archiwum

Niedziela Młodych w archidiecezji wrocławskiej

Każda Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji wrocławskiej tego dnia młodzi są zaproszeni do udziału w świętowaniu na Ostrowie Tumskim. Organizatorzy wciąż poszukują wolontariuszy. Może to propozycja właśnie dla ciebie?

Wydarzeniu będzie towarzyszyło hasło "Oto ja" zaczerpnięte z słów Maryi wypowiedzianych podczas Zwiastowania Pańskiego. To również kontynuacja tematyki podjętej na poprzednich diecezjalnych spotkaniach w tym roku szkolnym i akademickim - "W górę serca – według Słowa" na Ślęży (wrzesień 2018) i "Na Słowo" w Hali Orbita we Wrocławiu (luty 2019).

Co będzie się działo w Niedzielę Palmową (14 kwietnia) na Ostrowie Tumskim? - Przybyłe grupy będą mogły się zarejestrować w punkcie informacyjnym na placu przed kościołem pw. Krzyża Świętego od 14.00. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowaliśmy pół godziny później w tym samym miejscu. Po zawiązaniu wspólnoty, w krótkiej procesji z palmami, wyruszymy do katedry, gdzie pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego będziemy uczestniczyli we Mszy św. - mówi ks. Zbigniew Kowal, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Po Eucharystii w ogrodach Papieskiego Wydziału Teologicznego odbędzie się posiłek i spotkania w małych grupach dzielenia. - Wciąż potrzebujemy kilkudziesięciu wolontariuszy -  animatorów małych grup. Można się jednak zgłaszać również do zespołów logistycznego (pomoc w wydawaniu posiłków, materiałów dla uczestników, utrzymaniu czystości), muzycznego (chórzyści i instrumentaliści, którzy włączą się w przygotowanie śpiewu w czasie Mszy św. i/lub adoracji krzyża), informacyjnego oraz porządkowego (cyrkulacja ruchu) - mówi Ada Kwiatkowska odpowiedzialna za wolontariat.

Na popołudnie zaplanowano również Strefę Miłosierdzia oraz "Vocation Cafe" w auli PWT, gdzie zaprezentują się wspólnoty katolickie działające w archidiecezji. Na koniec w kościele pw. Krzyża Świętego młodzież i bracia z Taizé będą modlili się wokół ikony Krzyża.

Uczestnicy są proszeni o przywiezienie ze sobą flag czy emblematów, które pozwolą ich rozpoznać. - Zachęcamy także do tego, by na kartkach formatu A3, w związku z hasłem "Oto ja", młodzi opisali siebie oraz ważne dla nich słowo. Te plakaty wywiesimy następnie na całym Ostrowie Tumskim - dodaje ks. Kowal.

Szczegóły oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie www.mlodzimlodym.wroclaw.pl.

Program:

  • 14.00 - rejestracja grup,
  • 14:30 - procesja, początek: kościół Świętego Krzyża,
  • 15:00 - Eucharystia, katedra,
  • 16:30 - posiłek, grupki dzielenia, Vocation Cafe, Strefa Miłosierdzia, adoracja Krzyża z udziałem braci z Taizé.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama