Nowy numer 15/2020 Archiwum

Spektakl o życiu Rozalii Celakówny

W rotundzie kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu przy ul. Borowskiej miał miejsce spektakl o życiu Sługi Bożej Rozalii Celakówny zatytułowany "Idę śladami Króla królów i Pana panów".

Na zaproszenie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca przybyła do Wrocławia teatralna grupa ewangelizacyjna z Rzeszowa i wystąpiła w gościnnej Rotundzie św. Franciszka.

Spektakl, który pokazała, przypomniał zdumiewającą i nadzwyczajną postać Rozalii Celakówny, skromnej krakowskiej pielęgniarki, której życie jest przykładem wyjątkowej chrześcijańskiej ascezy i duchowej formacji.

W krótkim przedstawieniu aktorzy z wielkim sercem i zaangażowaniem pokazali to, co w życiu Rozalii było najważniejsze i to, do czego została uzdolniona i powołana - aby przekazać ludziom wezwanie do oczyszczenia serc z grzechów i uczynienia ich tronem dla Boskiego Serca Pana Jezusa. To nie było zwykłe przedstawienie - w ciszy i skupieniu licznie zgromadzona publiczność miała okazję skonfrontować swoje życie z przykładem całkowitego oddania i zawierzenia życia przez Sługę Bożą Rozalię Panu Jezusowi.

Spektakl ten był też okazją do spotkania się Wspólnot dla Intronizacji z parafii: św. Franciszka z Asyżu,  św. Jadwigi Śl. z Kozanowa, św. Ignacego Loyoli ze Stysia i Matki Bożej Zwycięskiej w Mrozowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama