Nowy numer 31/2022 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa dla ojców z dziećmi

Już 12 kwietnia w Oławie ojcowie chwycą swoje dzieci za rękę, by przejść wyjątkową Ekstremalną Drogę Krzyżową. Można się jeszcze zapisać!

Ekstremalna Droga Krzyżowa dla taty i dziecka wyruszy 12 kwietnia w piątek po Mszy Świętej o godzinie 18 w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie. Uczestnicy przejdą ulicami miasta, wałami i parkiem i wrócą pod pomnik św. Jana Pawła II naprzeciwko kościoła. Do pokonania mają ok. 10 kilometrów. Organizatorzy, czyli Domowy Kościół oraz Fundacja dla Rodziny sugerują, by dziecko miało minimum 10 lat.

- Każda para idzie oddzielnie. Nie idziemy w grupie, aby nie zakłócać rozmów i rozważań. Tato otrzymuje tekst z rozważaniami. Znajdują się tam także specjalne pytania, które mają pobudzić rozmowę z dzieckiem. Chcielibyśmy, aby tato był przewodnikiem i tłumaczył dziecku stacje Drogi Krzyżowej, odnosząc je do życia - głównie dziecka - tłumaczy Andrzej Cwynar z oławskiej Fundacji dla Rodziny.

Podkreśla, że chodzi o bardzo intensywny wspólny czas, w którym ojciec powinien własnymi słowami tłumaczyć, o co chodzi w pokonywanej Drodze Krzyżowej. - Liczymy na to, że wydarzenie stanie się pretekstem do pogłębionej rozmowy taty i dziecka. Może dorosły dowie się czegoś dodatkowego, a może uda mu się coś wytłumaczyć. Taka EDK zbliża tatę i dziecko do siebie oraz pogłębiają się ich relacje - uważa A. Cwynar.

Tato i dziecko powinni być zaopatrzeni w latarki czołowe, odzież dostosowaną do warunków atmosferycznych, napój i przekąski. W wyznaczonych miejscach (głównie na drzewach) będą oznaczone stacje drogi krzyżowej - przy nich należy się zatrzymać i przeczytać kolejną stację; przy nich będzie również stał zapalony elektroniczny znicz.

- Zachęcamy, by pójść na Drogę Krzyżową tylko z jednym dzieckiem. Jest to bowiem bardzo ważne, aby z każdym dzieckiem spędzać czas oddzielnie - tłumaczy organizator.

Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić FORMULARZ i stawić się na miejscu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama