Nowy numer 15/2020 Archiwum

Poznaj trynitarzy

Młodzież z duszpasterstwa ojców trynitarzy z Krakowa działająca na terenie Dolnego Śląska bardzo aktywnie włączyła się w akcję "Więcej niż 5 minut". Efektem jest duży spektakl o założycielu Zakonu Trójcy Świętej.

To nie jest pierwsza okazja do zobaczenia spektaklu w stolicy Dolnego Śląska, ale do tej pory wciąż niewielu miało okazję poznać założyciela Zakonu Przenajświętszej Trójcy od Wykupu Niewolników Jana de Matha.

Stowarzyszenie zakonne zostało założone w 1193 roku. Był to pierwszy zakon redempcyjny - związany z wyzwalaniem chrześcijan, którzy zostali wzięci do niewoli przez Arabów podbijających Afrykę Północną. W 1198 r. papież Innocenty III wydał bullę, która aprobowała założony przez Jana zakon i jego regułę.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 13 kwietnia w kościele pw. św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie (ul. Pilczycka 25, Wrocław). Początek zaplanowano o 19.30.

Przy okazji wydarzenia odbędzie się zbiórka na pomoc prześladowanym chrześcijanom wspieranym przez trynitarzy.

Poznaj trynitarzy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama