Nowy numer 39/2022 Archiwum

Dębowa po raz pierwszy

Nowa trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej rejonu Wrocław - Mamre, to długa na 58 km droga wiodąca z salezjańskiej parafii pw. Chrystusa Króla przy ul. Młodych Techników we Wrocławiu do twardogórskiej Bazyliki NMP Wspomożenia Wiernych. Trasie patronuje św. Józef.

Wspomina Arkadiusz Cichosz:

 

- O 18.00 została odprawiona Eucharystia. Po niej ponad dwudziestu pątników wyruszyło na szlak. Gdy uczestnicy przechodzili przez wrocławską "starówkę", ruszała także Akademicka Droga Krzyżowa. Po wyjściu z Wrocławia szlak biegł m.in. przez Mirków, Długołękę, Januszkowice, Dobrą, Dobroszyce, Nowicę, Sosnówkę, Chełstów do Twardogóry.

Najliczniejsza grupa pątników przybyła do sanktuarium ok. 8.30 w sobotę 13 kwietnia. Niektórzy nawet ostatnie kilometry EDK pokonali biegiem!

Trasa jest związana ze Wspólnotą Przymierza Rodzin "Mamre", która od kilku miesięcy ma miejsce spotkań we Wrocławiu właśnie u salezjanów przy ul. Młodych Techników. Obranie św. Józefa na patrona drogi jest związane m.in. z peregrynacją figury świętego wśród rodzin wspólnoty Mamre oraz faktem, że św. Józef patronuje fundacji prowadzonej przez wspólnotę. Fundacja ta świadczy pomoc materialną i niematerialną rodzinom i osobom samotnym, prowadzi także m.in. punkt wymiany ubranek dziecięcych.

Nazwa „dębowa” tej EDK związana jest natomiast z historią spotkania Boga z Abrahamem pod dębami Mamre.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy