Nowy numer 15/2020 Archiwum

Kibice poświęcą pokarmy na Stadionie Wrocław

W Wielką Sobotę przed południem każdy chętny będzie mógł przyjść na Stadion Miejski we Wrocławiu, by... poświęcić pokarmy.

W tym roku Stadion Wrocław wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Wielki Śląsk postanowił rozpocząć tradycję wspólnego przeżywania Wielkiejnocy i przygotowania się do niej. Zaproszenie do poświęcenia pokarmów skierowane jest do wszystkich kibiców Śląska Wrocław i mieszkańców miasta. Wydarzenie ma charakter rodzinny.

W Wielką Sobotę 20 kwietnia o 11.00 na największym obiekcie ligowym w Polsce przy al. Śląskiej 1 kapelan klubu piłkarskiego o. Wiesław Dudek OFM pobłogosławi pokarmy wielkanocne, które uczestnicy uroczystości przyniosą w koszyczkach. Wejście na trybunę B będzie możliwe od strony ul. Królewieckiej lub ul. Lotniczej.

- To wyjątkowa okazja, aby przy pomocy łaski Bożej odnowić w sobie szczyptę wiary i postawić na nowo (a może po raz pierwszy) najważniejsze pytania, które dotyczą sensu naszego życia, a które często uciekają w gonitwie codzienności - powiedział nam o. Wiesław Dudek.

Franciszkanin jest przekonany, że to spotkanie będzie czasem doświadczenia Bożej łaski - nie tylko ze względu na przyniesione w koszyczkach pożywienie, ale dlatego, że Pan Bóg przygotował szczególne dary dla każdego człowieka, a wypływają one z Jego miłości. To doskonała okazja do wspólnej modlitwy środowiska kibicowskiego, które tworzą także ludzie wierzący.

- Warto w tym przedświątecznym zabieganiu wygospodarować chwilę, by móc uczestniczyć w naszym stadionowym Bożym zgromadzeniu. Gwarantuję, że dobry Bóg nie pozwoli nikomu odejść z pustymi rękoma, bez Jego łaski. Już teraz zapewniam was, że będzie to czas niepowtarzalnego spotkania rodziny WKS-u, który wyda obfite owoce - zaprasza kapelan WKS Śląsk Wrocław.

"Gość Niedzielny" objął to wydarzenie patronatem. Wierzymy, że kibice znajdą tego dnia czas nie tylko na święcenie pokarmów, ale i na najważniejszą liturgię w roku - Wigilię Paschalną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama