Nowy numer 48/2020 Archiwum

Abp Kupny ofiarował dermatoskop dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny przekazał ufundowany przez siebie dermatoskop dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Urządzenie będzie pomagało zdiagnozować m.in raka skóry.

Nowoczesne urządzenie umożliwia rozpoznanie chorób skóry, w tym bardzo groźnego czerniaka. - Dla chrześcijan Wielki Czwartek to dzień, w którym przypominamy sobie, że programem naszego życia jest przykazanie miłości Boga i bliźniego, a ta musi się wyrażać w konkretnych czynach - tłumaczył abp Józef Kupny.

Uroczyste przekazanie dermatoskopu odbyło się podczas otwarcia nowego oddziału w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym, a metropolitę reprezentował jego rzecznik ks. Rafał Kowalski. On też przekazał zebranym słowa arcybiskupa. "Dziś w kościołach czytamy Ewangelię o Jezusie, który podczas ostatniej wieczerzy umył uczniom nogi i nie chodzi o to, byśmy się zachwycali tym obrazem, ale byśmy zrozumieli jego sens" - napisał abp Kupny, tłumacząc, że służba bliźniemu, zwłaszcza cierpiącemu i potrzebującemu pomocy, powinna wpisywać się w codzienność chrześcijańskiego życia.

"W tym szpitalu ogromna rzesza lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego codziennie dosłownie klęka przed chorymi, by im służyć. Nie tylko walczą z chorobą, ale dają nadzieję ich bliskim. Wierzę, że to urządzenie będzie przynajmniej w małej części pomocne w tej służbie" - podsumował abp Kupny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama