Nowy numer 15/2020 Archiwum

Budować Kościół według zamysłu jego Twórcy

- Kapłani, siostry zakonne, wszyscy podążamy za Jezusem, by służyć Mu według Jego planu - mówił abp Józef Kupny w Wielki Czwartek podczas spotkania z pracownikami kurii oraz osobami konsekrowanymi.

Ich przedstawiciele złożyli wrocławskim biskupom życzenia w dniu, gdy Kościół wspomina ustanowienie sakramentu kapłaństwa.

– Niech do waszej biskupiej, kapłańskiej posługi odnoszą się słowa poety: "Gdziekolwiek pójdziesz, niech ludzie pomyślą, że Chrystus tędy przeszedł" – mówiły siostry.

– Podążamy za Jezusem, by służyć Mu według Jego planu. On nam wyznacza zadania i nas prowadzi. Chcemy budować Kościół zgodnie z Jego wolą – podkreślał arcybiskup. – Nie jest ważne to, czego my chcemy. Ważne, byśmy na słuchaniu słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu starali się odczytywać wolę Bożą – by ten Kościół tak kształtować, budować, tak mu służyć, jak tego oczekuje od nas Chrystus.

Radość z posługi kapłana – jak mówił – to radość całego Kościoła. – Niech moc zmartwychwstałego Pana, który pokonał grzech, śmierć, towarzyszy nam w posłudze – kapłańskiej, sióstr, każdego członka Kościoła – dodał.

Budować Kościół według zamysłu Jego Twórcy

Budować Kościół według zamysłu jego Twórcy   Wpatrujmy się w miłość "do końca', która objawiła się na krzyżu; niech nasze serca wypełni radość ze zmartwychwstania Pańskiego. Agata Combik /Foto Gość Budować Kościół według zamysłu jego Twórcy   Życzenia dla wrocławskich biskupów. Agata Combik /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama