Nowy numer 49/2020 Archiwum

Święconka dla ubogich od Caritasu

Abp Józef Kupny pobłogosławił świąteczne potrawy oraz wręczył je 300 najuboższym podopiecznym łaźni i jadłodajni prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W ostatnich dniach wolontariusze Caritas zapakowali 1500 kg różnego rodzaju produktów spożywczych, które dzisiaj w ogrodach Caritas poświęcił metropolita wrocławski.

W paczkach ubodzy znajdą wielkanocną babkę, świąteczne wędliny, serki, żurek, cukier i bochenek świeżego chleba. Dary zakupione zostały dzięki życzliwości ofiarodawców. Część pozyskana została z Banku Żywności.

- Składam wam najserdeczniejsze życzenia. Święta Wielkanocy może nie mają takiej oprawy jak Boże Narodzenie, ale są to najważniejsze święta chrześcijańskie. My w tym czasie adorujemy krzyż Chrystusa, żeby potem cieszyć się ze Zmartwychwstania Jezusa. Życzę wam doświadczenia Bożej obecności w waszym życiu - mówił abp Józef Kupny.

Tłumaczył przy tym, że dzisiaj jest taki dzień, który Pan Jezus spędza w Szeolu, gdzie ludzie oczekują na zbawienie. My w wyznaniu wiary mówimy: "zstąpił do piekieł".

- Nie chodzi o to, że poszedł do piekła, ale do tego miejsca, w którym ludzie oczekują odkupienia. Chrystus w tym dniu nie leży tylko w grobie, ale z wielką troską zstępuje do Szeolu, aby zwiastować tam radosną wiadomość o zbawieniu. Ja także dzielę się z wami tą wielką radością zwycięstwa nad cierpieniem, nad śmiercią. Poprzez mękę, śmierć i zmartwychwstanie wchodzimy w nową, głęboką, trwałą więź z Bogiem. Niech Bóg będzie waszą radością! - stwierdził abp Józef Kupny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama