Nowy numer 13/2020 Archiwum

Wielkanocna modlitwa uwielbienia we Wrocławiu-Strachocinie

"Radosna pieśń" - wieczorna modlitwa uwielbienia Zmartwychwstałego Pana odbyła się w Poniedziałek Wielkanocny w parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie.

Wielkanocna modlitwa uwielbienia we Wrocławiu-Strachocinie   "Chcę wywyższać imię Twe...". Agata Combik /Foto Gość Wielkanocna modlitwa uwielbienia we Wrocławiu-Strachocinie   Przyjdź Duchu Święty! Agata Combik /Foto Gość

To jedno z miejsc, gdzie radosne uwielbianie zwycięskiego Chrystusa w poniedziałek w Oktawie Wielkiej Nocy to już kilkuletnia tradycja. Tego dnia, gdy dobiegają kresu spotkania świąteczne w gronie rodzinnym, jest czas, by świętować – także poza liturgią – we wspólnocie parafialnej.

Proboszcz, ks. Wojciech Jaśkiewicz, zaprosił do trwania przy Zmartwychwstałym Panu; do dziękczynienia za to, że daje nam udział w swej chwale – czyniąc przez Ducha Świętego swoją świątynią, „królewskim kapłaństwem, narodem świętym”. – Możemy rozgłaszać wszystkim dzieła Jego potęgi, głosić Jego śmierć i zmartwychwstanie – mówił.

Modlitwie uwielbienia towarzyszyła prośba o otwarcie się na Ducha Świętego i Jego charyzmaty, by każdy budował Kościół Zmartwychwstałego Pana zgodnie z Jego wolą. „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc – śpiewali na zakończenie parafianie – nie umrę, nie, lecz będę żył, Bóg objawił swą moc”.

Wielkanocna modlitwa uwielbienia we Wrocławiu-Strachocinie   Przed Najświętszym Sakramentem. Agata Combik /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama