Nowy numer 20/2019 Archiwum

Słowo i wolność

Kilkugodzinny „bieg” przez teksty Pisma Świętego, w którym wcale nie chodziło o szybkość, odbył się w kościele św. Jadwigi na terenie wrocławskiego domu Urszulanek Unii Rzymskiej.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz siostry zaprosili wrocławian na IV Maraton Czytania Biblii. Rozpoczął się o 17.00 nabożeństwem słowa Bożego, prowadzonym przez ks. kpt. Maksymiliana Jezierskiego, zakończył o 22.30 – po wysłuchaniu dwóch całych ksiąg Pisma Świętego – Księgi Wyjścia oraz Listu św. Pawła do Rzymian. Kolejni uczestnicy odczytywali fragment biblijnego tekstu, przekazując pałeczkę następnym. – Słowo, które dziś rozważamy, pokazuje nam prawdziwą wolność – podkreślił na wstępie kapłan, zauważając, że naród wybrany wyzwolony z Egiptu nie zawsze potrafił się odnaleźć na drodze wolności, jednak Bóg go nie opuścił. Podarował mu Dekalog – nie będący, jak wielu uważa, narzędziem ograniczania człowieka, ale pomocą w drodze do wolności.

Dostępne jest 53% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL