Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zaniepokojeni rodzice dołączają do szeregów inicjatywy „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci”

Wrocławscy rodzice zaniepokojeni ofensywą edukacji seksualnej w innych miastach zaangażowali się w działania inicjatywy "Stop Seksualizacji Naszych Dzieci".

Jak mówią, chcą postawić tamę postępującej seksualizacji dzieci i młodzieży, dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i, nie zwlekając, zaangażować się w działania inicjatywy "Stop Seksualizacji Naszych Dzieci". Spotkanie zainteresowanych odbyło się po południu 26 kwietnia we Wrocławiu.

- Zajęcia dotyczące edukacji seksualnej w szkołach, za sprawą lokalnych samorządów funkcjonują już w Gdańsku, we wrześniu mają rozpocząć się w warszawskich szkołach, kolejnym kandydatem jest Kraków. Liberalne władze Wrocławia również nie stanowią gwarancji dla bezpieczeństwa naszych dzieci w szkołach - mówi Anna, jedna z zaangażowanych z matek, która nie chce zdradzać nazwiska, ponieważ spodziewa się szykan ze strony kolegów i koleżanek z pracy. 

Podkreśla, że samorządy nie są uprawnione do decydowania o programach profilaktyczno-wychowawczych w szkołach, ale jednak zaczyna się to stawać rzeczywistością, z którą muszą zmierzyć się rodzice.

- Ani Ministerstwo Edukacji Narodowej, ani podległe mu kuratoria nie robią w tej sprawie nic. Nie da się ukryć, że permisywna edukacja seksualna, oparta na tzw.  „standardach WHO” jest zideologizowana. Wprowadza nowy model seksualności, w którym „wszystko wolno”. Dalej, jest mechanistyczna: oderwana od kontekstu psycho-społecznego, emocjonalnego i relacyjnego oraz niszcząca dla psychiki rozwijających się młodych ludzi. Przykłady w postaci choćby wysokiego stopnia przemocy seksualnej dzieci na dzieciach widać dobrze na Zachodzie - tłumaczy Anna.

Inicjatywa Stop Seksualizacji Naszych Dzieci działa w Polsce już kilka lat, a dwa lata temu powstało działające w jej ramach  stowarzyszenie "Rodzice Chronią Dzieci".

- Monitorując sytuacje w Polsce i na świecie stowarzyszenie wspiera rodziców w obronie dzieci przed deprawacją w szkołach, dając im narzędzia do działania, informuje, dostarczając materiały, organizując spotkania, szkolenia i konferencje, udziela porad, występuje w sprawach sądowych, lobbuje na szczeblach władzy - mówi prezes Magdalena Trojanowska. 

Dodaje, że osoby pragnące zaangażować się aktywnie w działalność na rzecz obrony dzieci przed nachalną programową seksualizacją mogą zgłosić się do stowarzyszenia pisząc na adres e-mail: kontakt@stop-seksualizacji.pl.

Osoby, które nie mogą się zaangażować, a chciałyby wesprzeć finansowo działalność stowarzyszenia mogą to zrobić w specjalne zakładce WESPRZYJ NAS.

- Na naszym kanale YOUTUBE oraz na naszym PROFILU w mediach społecznościowych można znaleźć wiele wartościowych materiałów, dostarczających wiedzy i argumentów, które współczesny świadomy rodzic powinien znać, by skutecznie bronić dzisiaj swoje dziecko przed deprawacją - zachęca M. Trojanowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama