Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pamięć, sport i dobra zabawa

Dziś po raz trzeci odbędzie się Bieg Uliczny im. Grześka Fieta. Wydarzenie w Siedlcu Trzebnickim (gm. Długołęka) ma charakter charytatywny.

Bieg organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Siedlcu Trzebnickim. Ideą biegu jest upamiętnienie zmarłego tragicznie ucznia szkoły podstawowej – Grzegorza Fieta oraz wsparcie wszelkich akcji charytatywnych.

Wydarzenie skierowane jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Podczas biegu głównego uczestnicy będą mieli okazję przemierzyć dystans 5 km po ulicach Siedlca Trzebnickiego. Dzieci z kolei mają szansę rywalizować na odcinku 300, 600 i 1200 metrów. Wydarzenie odbędzie się od 10.00 do 18.00.

Poza głównym punktem wydarzenia przygotowane są liczne atrakcje oraz piknik rodzinny na terenie szkoły.

Bieg Uliczny jest wydarzeniem charytatywnym. W zeszłym roku udzielono wsparcia służbom mundurowym (m.in. straży pożarnej, granicznej oraz policji).

W związku z faktem, że Polska w dalszym ciągu znajduje się wśród państw, w których mieszkańcy narażeni są na wysokie ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń lub śmierci w wyniku wypadku drogowego, w tym roku organizatorzy III Biegu Ulicznego im. Grześka Fieta przyłączają się do kampanii mającej na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialności na drodze. Dlatego nawiązano współpracę z Fundacją Votum, gdzie będzie prowadzona zbiórka na leczenie Natalii Rękawik i Marcina Góreckiego, którzy ulegli ciężkim wypadkom i znajdują się w śpiączce.

Bieg uzyskał wsparcie zarówno Gminy Długołęka, jak i Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama