Nowy numer 15/2020 Archiwum

25-lecie parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu

Zapraszamy na uroczystości jubileuszu erygowania milickiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Mszę św. odprawi metropolita wrocławski abp Józef Kupny.

Charakterystyczny piękny kościół w centrum Milicza przyciąga wzrok. To jeden z sześciu zabytkowych kościołów łaski (cztery stoją do dziś). A jak jest w jego wnętrzu duchowym? Pod względem obszaru czy liczby parafian (ponad 8,5 tysiąca) przypomina duże wrocławskie parafie, jednak nie dotykają go typowe dla nich problemy.

- Jeśli chodzi o liczbę wiernych obecnych na niedzielnych Mszach Świętych, czyli tzw. dominicantes, w naszej wspólnocie od kilku lat jest constans - wynosi około 55 procent. To średnia dużo wyższa niż np. w parafiach stolicy Dolnego Śląska. Pracowałem w miastach, jak Brzeg Dolny czy Wrocław, ale także i na wsiach, a zatem mam różnorodne doświadczenie i widzę, że milicka parafia Andrzeja Boboli łączy w sobie te dwa światy religijne - w aglomeracji i na wiosce. U nas widać jeszcze taką tradycyjną religijność, wynikającą z wiary przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Na Eucharystię  przychodzą całe rodziny, czasem wielopokoleniowe: rodzice, dzieci, dziadkowie, wnuki. To duży plus, patrząc na współczesną tendencję laicyzacji - mówi proboszcz ks. Zbigniew Słobodecki.

Główne uroczystości 25. rocznicy powstania parafii odbędą w sobotę 4 maja. O 12.00 abp Józef Kupny odprawi Mszę Świętą w świątyni milickiej przy Alei Spacerowej 2.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama