Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kolejne spotkanie przewodników PPW za nami

Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy do celu za mniej niż 100 dni. Podczas ostatniego spotkania przewodników ustalano kolejne szczegóły związane z przebiegiem trasy i rozważaniami.

Przypomnijmy, że już na wcześniejszych spotkaniach przewodnicy grup pielgrzymkowych ustalili, że tematyka, zgodnie z hasłem roku duszpasterskiego, będzie dotyczyć Ducha Świętego, a hasło, które wybrali brzmi "Ożywiciel".

- Tegoroczne rozważania przygotowali o. Oskar Maciaczyk OFM, przewodnik franciszkańskiej piętnastki, wraz z o. Wojciechem Kobylińskim CMF (przewodnik gr. 12) - mówi ks. Tomasz Płukarski, zastępca głównego przewodnika PPW i rzecznik prasowy wydarzenia.

Tegoroczną zmianą na pewno będzie brak koncertu w Kluczborku. W jego miejsce przewidziano wieczorną modlitwę uwielbienia. Odpowiedzialny za jej przygotowanie jest karmelita, o. Krzysztof Piskorz, przewodnik "osiemnastki". To niejedyny wyjątkowy akcent w tym miejscu. - Tego dnia, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Każdy z uczestników PPW podczas Mszy św. otrzyma krzyż z gołębicą - symbolem Ducha Świętego. Będą je nakładać wiernym kapłani - dodaje.

Ponad to potwierdzone zostały informacje o tym, że bez zmian w stosunku do ubiegłego roku pozostaje trasa wędrówki oraz miejsca noclegowe oraz wiadomość, że od tego roku Piesza Pielgrzymka Wrocławska będzie się rozpoczynała Mszą św. w katedrze wrocławskiej o 6.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama