Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na "pokój wytchnień" w Miliczu

Już w najbliższy wtorek w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odbędzie się kolejny koncert charytatywny ma rzecz Milickiego Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Kiljański.

Zapowiedź Koncertu Krzysztofa Kiljańskiego Milicz 2019
mspdion

To kolejna po Ewelinie Lisowskiej, Mietku Szcześniaku, Mate.O, czy Monice Kuszyńskiej gwiazda polskiej sceny, która wesprze MSPDiON i jego podopiecznych. Krzysztof Kiljański wykonuje muzykę pop oraz jazz. W 2005 roku został laureatem prestiżowej nagrody muzycznej "Fryderyk" w kategorii "Piosenkarz roku".

Koncert odbędzie się 7 maja o 18.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Poprzedzi go Msza św. sprawowana w intencji podopiecznych i pracowników stowarzyszenia. Wstęp, tak jak przy poprzednich koncertach, będzie bezpłatny, jednak podczas jego trwania odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie programu "Pokój Wytchnień".

Data koncertu jest symboliczna, ponieważ zbiega się z 25-leciem parafii pw. św. Andrzeja Boboli, a także ze Światowym Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który co roku hucznie celebrowany jest na ulicach Milicza.

Pokój wytchnień to miejsce, w którym opieka nad osobami ze sprzężonymi niepełnosprawnościami polega na organizacji im pracy. Każdy z korzystających ma swojego indywidualnego asystenta, który pomaga we wszystkich czynnościach dnia codziennego. Z punktu widzenia opiekunów polega to na tym, że dostają możliwość organizowania czasu całkowicie we własnym zakresie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama