Nowy numer 41/2019 Archiwum

Twarzą w twarz

– Spojrzenie Chrystusa adorowanego w Najświętszym Sakramencie uzdalnia do spojrzenia z miłością na drugiego człowieka – mówił abp Józef Kupny podczas jubileuszowej Mszy św. u benedyktynek sakramentek.

Zebranych przywitała s. Miriam, przeorysza, zapraszając do wspólnego dziękczynienia za 300. rocznicę powstania klasztoru benedyktynek od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu we Lwowie – skąd wspólnota, po wielu perypetiach, przybyła w latach 70. XX wieku do Wrocławia.

Arcybiskup Józef Kupny zwrócił uwagę na dialog zmartwychwstałego Jezusa z Piotrem. – Pan czeka na potwierdzenie naszej miłości do Niego. Czeka na miłość prawdziwą, mocną, z całego serca. Właśnie z takiej wielkiej miłości, miłości aż do szaleństwa, zrodziła się myśl prowadzenia życia monastycznego według Reguły św. Benedykta. Jej wyrazem jest choćby wielogodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu we wspólnocie benedyktynek sakramentek. – Siostry codziennie na adoracji doświadczają spojrzenia Chrystusa. Właśnie to spojrzenie uzdalnia je do spojrzenia z miłością w twarz drugiego człowieka, do wzięcia odpowiedzialności za niego. Stąd ich modlitwa za nas, w duchu wynagrodzenia – mówił. Wyjaśniał, że życie zakonne to bezinteresowna ofiara złożona Bogu, a zarazem bliźniemu. – To ostatecznie bliźni zgłasza się po odbiór przyrzeczonego Bogu daru – podkreślił. – Msza św. jest środkiem ustanowionym przez Chrystusa, by umożliwić wierzącemu oddanie siebie w jedności z Nim… W Jego ofierze znajduje się miejsce na naszą ofiarę. Z kolei ojciec Szymon Hiżycki OSB, opat tyniecki, dziękował za życzliwość mieszkańców Stolicy Dolnego Śląska wobec sióstr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL