Nowy numer 39/2022 Archiwum

Maj w Domu Edyty Stein

W ramach programu kulturowego "Dziedzictwo Edyty Stein" w najbliższym czasie w dawnym domu patronki Europy przy ul. Nowowiejskiej 38 na gości będzie czekać kilka propozycji.

W ramach Akademii Duchowości Edyty Stein 9 maja o 19.00 odbędzie się wykład ks. prof. Jerzego Machnacza pt. „Dialog Edmunda Husserla z Tomaszem z Akwinu w ujęciu Edyty Stein”.

W niedzielę 12 maja Henryka Czyż poprowadzi warsztaty bibliodramy dla pań z cyklu „Serce kobiety”. Tematem przewodnim będzie „Dar spotkania”. Bibliodrama – jak tłumaczą organizatorzy – prowadzi do odczytywania tekstu biblijnego w taki sposób, by można było wykorzystać w nim własne doświadczenie życiowe. Podczas warsztatów wykorzystywane będą fragmenty Ewangelii oraz z różnorodne artystyczne środki wyrazu. Zbliżając się do duchowego dziedzictwa Edyty Stein, uczestniczki będą odkrywać i przeżywać kobiecość w biblijnej perspektywie.

Warsztaty poprowadzi Henryka Czyż, liderka bibliodramy Europejskiego Towarzystwa Bibliodramy; osoba towarzysząca rekolektantom przy Ćwiczeniach Duchownych św. Ignacego; absolwentka arteterapii, socjoterapii oraz terapii przez sztukę.

Warsztaty potrwają od 9.30 do 15.30. Obowiązują zapisy: heniaczyz@gmail.com, tel. 600 896 186.

18 maja Dom Edyty Stein włącza się w Noc Muzeów. Zaprasza do odwiedzin miejsca, gdzie mieszkała, i poznania jej drogi życia. Program Nocy Muzeów w Domu Edyty Stein (zwiedzanie wyłącznie w grupach, wymagana jest rezerwacja – do 11 maja: biuro@edytastein.org.pl.

10.00 Poznaj ciocię Edytę - warsztaty dla dzieci (w programie pieczenie macy i konkurs); 12.00 – Historia życia Edyty Stein i Domu (projekcja filmu i oprowadzanie w języku polskim, o 14.00 w języku angielskim, o 16.00 w języku włoskim, o 18.00 ponownie w języku polskim);20.00 – warsztaty „Taniec izraelski”.

Program kulturowy „Dziedzictwo Edyty Stein” finansowany jest przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy