Nowy numer 2/2021 Archiwum

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia podjęły modlitwę wynagradzającą za profanację wizerunku Matki Bożej

- Nie możemy dać się zastraszyć. Jeżeli diabeł uderza w Matkę Bożą to znak, że ma bardzo mało czasu i się spieszy - mówi s. Aurelia, przełożona wrocławskiego klasztoru.

Modlitwę wynagradzającą za profanację wizerunku Matki Bożej odmówiły we wtorek w Godzinie Miłosierdzia wszystkie wspólnoty Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Polsce. Podobnie było we wrocławskim klasztorze przy pl. Grunwaldzkim.  

- O godzinie 15 odmówiłyśmy w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach wynagradzających Matce Bożej. Łączyłyśmy się ze wszystkimi siostrami ze zgromadzenia w tej intencji. Poza tym powierzamy oczywiście wszystkie polecone nam intencje - mówi "Gościowi" s. Aurelia.

Przełożona generalna zgromadzenia poprosiła wszystkie polskie klasztory o modlitwę wynagradzającą do Maryi po incydencie w klasztorze warszawskim.

Czytaj więcej: Tęczowe wizerunki Matki Bożej na murach klasztoru przy Żytniej. Rzecznik KEP prosi o modlitwę.

- Omadlamy ludzi, którzy dopuszczają się tych okropności. Nie dyskutujemy między sobą nad profanacją w warszawskim klasztorze. Mamy swoje codzienne obowiązki do wykonania i na tym się skupiamy. Wiemy, że Pan Bóg chce, żebyśmy wszyscy byli zbawieni. Może modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia kogoś nawróci - stwierdza s. Aurelia. 

Już przed Świętem Miłosierdzia Bożego w Płocku doszło do profanacji wizerunku Matki Bożej, a teraz to się rozchodzi po Polsce.

- Kościół jest dotykany, a jego przeciwnicy badają, na ile sobie mogą pozwolić. To jest dla nas bolesne. Wydaje mi się, że Pan Jezus chce nam coś ważnego pokazać. Żebyśmy umieli przekazywać wiarę i żyć nadzieją. Jeżeli diabeł uderza w Matkę Bożą to znak, że ma bardzo mało czasu i się spieszy. Nie możemy dać się zastraszyć, musimy żyć nadzieją - rozważa zakonnica.

I apeluje: najlepszą odpowiedzią na te przykre wydarzenia jest modlitwa! Przypomina też słowa Pana Jezusa o miłości nieprzyjaciół, które powinny być wyznacznikiem życia chrześcijańskiego.

Dlatego też wrocławskie zakonnice ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają wrocławian codziennie do kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego koło Mostu Grunwaldzkiego (wejście do kaplicy przed podwórko od strony parkingu).

Codziennie od godziny 15, czyli w Godzinie Miłosierdzia, trwa tam Adoracja Najświętszego Sakramentu (do godziny 18), a siostry odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama