Nowy numer 42/2020 Archiwum

Wakacje z Kompanią Jonatana

Plany na lato? W ofercie jest między innymi wędrówka do Ziemi Obiecanej. Na jedyne w swoim rodzaju połączenie wypoczynku i rekolekcji dla dzieci oraz młodzieży zapraszają parafia NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie, Kompania Jonatana, wrocławskie wspólnoty charyzmatyczne.

Propozycja dla dzieci to 7-dniowy wyjazd do miejscowości Sokolec w Górach Sowich (22-29.06.) pod hasłem „Będziecie oddawać cześć Panu Bogu Waszemu” (Wj 23).

– Będą to rekolekcje prowadzone w oparciu o Księgę Kapłańską, Księgę Liczb i Księgę Powtórzonego Prawa – wyjaśnia organizator Artur Skowron. – Pierwszego dnia przypomnimy ubiegłoroczny temat, związany z Księgą Wyjścia. Potem będziemy kontynuować przeżywanie kolejnych wydarzeń Starego Testamentu – w drodze do Ziemi Obiecanej.

– Dzieci będą miały szansę przenieść się w tamtej świat dzięki rozmaitym animacjom, inscenizacjom – dodaje. – Będą się przebierać, wykonywać różne przedmioty. Nie braknie na pewno węża miedzianego, przygotowywania Namiotu Spotkania, przenoszonej Arki Przymierza. Chcielibyśmy w przyszłości przemierzyć w ten sposób całe Pismo św. Już myślimy o kolejnym kroku, Księdze Jozuego. „Biblijne zajęcia” wypełnią ok. 3-3,5 godziny czasu rano. Po południu są w planie gry i zabawy, wieczorem Eucharystia i wspólne modlitwy.

Starsza młodzież może wyruszyć na 12-dniowy wyjazd do Jornołtówka w Górach Złotych (13-24.07.). Towarzyszyć im będą słowa św. Jana: „Piszę do was, młodzi, że zwyciężyliście złego. Napisałem do was, młodzi, że jesteście mocni” (1J 2,14-15) – 5 dni tego wyjazdu będzie przeznaczonych na odpoczynek – wędrówki, kąpiel, gry, a 5 dni na rekolekcje– tłumaczy A. Skowron. – Będą nam towarzyszyć o. Tomasz Nowak OP – prowadzący „Katolickiego Netflixa” – i muzyk Kuba Tomalak.

Informacje: Artur Skowron kom. 507 011 408
Formularze zgłoszeniowe na stronie parafii.

Wakacje z Kompanią Jonatana   W noc Paschy. Archiwum Kompanii Jonatana
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama