GN 41/2019 Archiwum

Studenci wrocławscy rozpoczęli juwenalia od modlitwy

W kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu odprawiona została studencka Msza św. juwenaliowa.

Juwenalia wrocławskie to nie tylko koncerty, pochód i zabawa do białego rana, ale również modlitwa. To wyjście naprzeciw tym, którzy wśród wielu przygotowanych atrakcji, pragnęli znaleźć czas na modlitwę i wyciszenie.

W kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus 8 maja odprawiona została studencka Msza Święta juwenaliowa. Przewodniczył jej ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego, a Przenajświętszą Ofiarę sprawowali także księża duszpasterze młodzieży, wykładowcy PWT oraz wrocławskiego seminarium metropolitalnego.

Społeczność akademicka modliła się za organizatorów juwenaliów, uczestników imprez, a także o bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

- Pan Jezus dzisiaj mówi: „Ja jestem dobrym pasterzem”. Co to znaczy być dobrym? Człowiekiem, studentem, wykładowcą, pracownikiem? - pytał w homilii ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Miarą dobroci jest to, co nazywamy zadaniem i obowiązkiem. Jeśli ktoś dobrze spełnia swoje obowiązki i wyznaczone zadania, nazywamy go dobrym. W teologii mówi się o wypełnianiu oficjum.

- Podstawowym obowiązkiem dla wszystkich nas i każdego z osobna bez wyjątku jest miłość - caritas. Jako ludzie jesteśmy stworzeni z miłości i do miłości - nauczał rektor PWT

Podkreślił, że Jezus, określając siebie jako dobrego pasterza, chce nas przekonać i upewnić, że on naprawdę nas kocha, że nie udaje, że nie darzy nas przelotną miłością.

- Św. Stanisław, patron dnia dzisiejszego, też był dobrym pasterzem. Nie tylko dlatego, że poniósł męczeńską śmierć. Przede wszystkim dlatego, że starał się kochać i nie stawiał granicy. Całe jego życie wypływało z wiary. Kochał tak, jak Jezus - do końca - podsumował rektor PWT.

Studenci wrocławscy rozpoczęli juwenalia od modlitwy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL