Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pielgrzymka modlitewna do Medjugorje - nowa propozycja ITŻK

Wykłady w Instytucie Teologii Życia Konsekrowanego, sympozjum w Krzydlinie Małej i wiele innych przedsięwzięć - od lat w archidiecezji wrocławskiej przybywa wydarzeń integrujących ludzi o różnych barwach i krojach habitów (a także i bez). Właśnie zrodziła się nowa inicjatywa dla osób konsekrowanych.

– „Pielgrzymka modlitewna” do Medjugorje (3-9 lipca) to inicjatywa oddolna – podkreśla jej organizator, o. Aleksander Bober CMF, dyrektor ITŻK. – Zrodziła się w gronie uczestników i absolwentów naszego instytutu. Działa on od kilkunastu lat. Wiele osób, choć dawno już zakończyło swoją w nim formację, chce wciąż spotykać się, razem pielgrzymować, modlić się.

Owocem zgłaszanych propozycji dotyczących Medjugorje jest lipcowy wyjazd.

Ramowy program:

3 lipca (środa) Wyjazd spod kościoła św. Wawrzyńca, przy ul. Odona Bujwida 51 we Wrocławiu po Eucharystii (Msza o godz. 7.00), w drodze nocleg z obiadokolacją w Ludbregu (Chorwacja – miejsce Cudu Eucharystycznego w 1411 r.); 4-8 lipca pobyt w Medjugorie.

Program sanktuaryjny obejmuje między innymi nawiedzenie Góry Objawień z modlitwą różańcową, Góry Krzyża z nabożeństwem Drogi Krzyżowej, zapoznanie się z historią sanktuarium, codzienny udział w programie modlitewnym międzynarodowym oraz codzienna Eucharystia w języku polskim.

Istnieje również propozycja wspólnego wyjazdu nad Wodospad Kravica, Tihalina i do Mostaru, możliwość nawiedzenia chorwackiego Lourdes (Svetište Vepric) i spaceru brzegiem Adriatyku.

Po powrocie do Wrocławia planowana jest Eucharystia dziękczynna w kościele pw. św. Wawrzyńca,

Więcej informacji można uzyskać pod tel.: 71 328 29 03 lub mailem: psiktzk@gmail.com . Zapisy trwają do 20 czerwca.

Zaproszenie kierowane jest do osób konsekrowanych – z instytutów zakonnych, świeckich, przedstawicieli indywidualnych form.

– Medjugorje to wyjątkowe miejsce modlitwy, przyciągające tysiące ludzi. Wiele osób wspominało mi, że czekało na możliwość wyjazdu tam, że nasza pielgrzymka to spełnienie ich marzeń. Maryja pełni kluczową rolę dla wszystkich osób życia konsekrowanego. Mówi się, że to Ona sama zaprasza do tego miejsca i ja w jakiś sposób tego doświadczyłem – mówi o. A. Bober, wspominając o opatrznościowych zbiegach okoliczności, które pozwoliły w błyskawicznym czasie i na optymalnych warunkach zorganizować pielgrzymkę.

Jako organizator codziennie odmawia w jej intencji Koronkę Pokoju. Dodaje, że niektórzy już deklarują chęć wyjazdu do Medjugorje za rok. – Ojcze, tam się nie jeździ tylko raz – powtarzają. Kto wie, czy obok cyklicznych wykładów czy sympozjum w Krzydlinie Małej wspólna pielgrzymka nie wpisze się w doroczne propozycje Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego.

Wkrótce więcej na stronie klaretyni.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama