Nowy numer 49/2022 Archiwum

Trwają zgłoszenia na turniej piłkarski Służby Liturgicznej w Wołowie

Specjalnego wsparcia zawodom udzielił Piotr Zieliński, piłkarz SSC Napoli i reprezentant Polski, który przygotował dla uczestników upominki.

Już 8 czerwca odbędzie się IV Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Archidiecezji Wrocławskiej. Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe: do lat 13 i do lat 19.

Piłkarskie wydarzenie rozpocznie się od Mszy świętej o godzinie 9 w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie sprawowanej prze bp Jacka Kicińskiego. Kazanie wygłosi ks. Edward Pleń SDB, ogólnopolski duszpasterz sportowców. 

Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10 na boiskach z naturalną  murawą na Stadionie Miejskim im. Ryszarda Janeckiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wołowie przy ul. Trzebnickiej 4  i potrwają do około godziny 17.30. Wpisowe od drużyny wynosi 50 złotych, a można się zapisywać przez adres mailowy: turniej.lso.archidiecezja.wroc@gmail.com.

- W tym roku wprowadziliśmy zmianę, która ujęliśmy w regulaminie. Drużyny, które nie wyjdą ze swoich grup, zagrają taki swój finał o 1. 2. i 3. miejsce. Wcześniej tego nie było. Oczywiście, jak zawsze, nikt nie wyjedzie bez nagrody.  Nasz ambasador, Piotr Zieliński, podpisze 200 swoich koszulek, 300 zdjęć oraz inne gadżety - zapowiada ks. Wojciech Buźniak, organizator.

Wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie dodaje, że w tym roku każdy uczestnik turnieju otrzyma specjalny piłkarski szalik. Oprócz tego młodzi piłkarze będą mieli zapewnione pełne darmowe wyżywienie.

Organizatorami piłkarskiego turnieju służby liturgicznej są  Gmina Wołów oraz parafia św. Wawrzyńca. Wsparcie udzieliła fundacja "Młodzi Młodym" założona przez abp. Józefa Kupnego.

"Gość Niedzielny" objął patronatem medialnym to wydarzenie. Na naszych łamach ukaże się relacja oraz obszerna galeria zdjęć.

Na następnej stronie umieściliśmy regulamin turnieju.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy