Nowy numer 41/2019 Archiwum

Trwają zgłoszenia na turniej piłkarski Służby Liturgicznej w Wołowie

Specjalnego wsparcia zawodom udzielił Piotr Zieliński, piłkarz SSC Napoli i reprezentant Polski, który przygotował dla uczestników upominki.

Już 8 czerwca odbędzie się IV Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Archidiecezji Wrocławskiej. Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe: do lat 13 i do lat 19.

Piłkarskie wydarzenie rozpocznie się od Mszy świętej o godzinie 9 w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie sprawowanej prze bp Jacka Kicińskiego. Kazanie wygłosi ks. Edward Pleń SDB, ogólnopolski duszpasterz sportowców. 

Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10 na boiskach z naturalną  murawą na Stadionie Miejskim im. Ryszarda Janeckiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wołowie przy ul. Trzebnickiej 4  i potrwają do około godziny 17.30. Wpisowe od drużyny wynosi 50 złotych, a można się zapisywać przez adres mailowy: turniej.lso.archidiecezja.wroc@gmail.com.

- W tym roku wprowadziliśmy zmianę, która ujęliśmy w regulaminie. Drużyny, które nie wyjdą ze swoich grup, zagrają taki swój finał o 1. 2. i 3. miejsce. Wcześniej tego nie było. Oczywiście, jak zawsze, nikt nie wyjedzie bez nagrody.  Nasz ambasador, Piotr Zieliński, podpisze 200 swoich koszulek, 300 zdjęć oraz inne gadżety - zapowiada ks. Wojciech Buźniak, organizator.

Wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie dodaje, że w tym roku każdy uczestnik turnieju otrzyma specjalny piłkarski szalik. Oprócz tego młodzi piłkarze będą mieli zapewnione pełne darmowe wyżywienie.

Organizatorami piłkarskiego turnieju służby liturgicznej są  Gmina Wołów oraz parafia św. Wawrzyńca. Wsparcie udzieliła fundacja "Młodzi Młodym" założona przez abp. Józefa Kupnego.

"Gość Niedzielny" objął patronatem medialnym to wydarzenie. Na naszych łamach ukaże się relacja oraz obszerna galeria zdjęć.

Na następnej stronie umieściliśmy regulamin turnieju.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL