Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ruszają zapisy na Rolkową Pielgrzymkę Wrocławską

Na 4. edycję Rolkowej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę zapraszają Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu oraz Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu we Wrocławiu. Zapisy ruszają już 12 maja.

Już niebawem ponownie stworzymy wyjątkową wspólnotę ludzi wiary i pasji. Modlitwa, śpiew, Eucharystia, a także konferencje będą każdego dnia przeplatać się z frajdą, ale i trudem przemieszczania się na rolkach – mówi ks. Jerzy Babiak, główny przewodnik i organizator pielgrzymki. – „Jeden duch, jeden cel i jedna miłość” staną się naszym udziałem. Wszystkich bez wyjątku zachęcam i zapraszam na wrocławski rolkowy pielgrzymi szlak. Warto! „Rolkowa” nie tylko dodaje życiowych skrzydeł, ale także niesie długo przez życiowe trudy.

Tematem tegorocznych rekolekcji będą  słowa roku duszpasterskiego: „Misja w mocy Bożego Ducha”. W czasie czterech dni, pokonując blisko 221 km, rozważane będą zagadnienia: „kierunek Matka”, „zamknięte serce”, „moc ducha”, ”misja Ewangelia”. Pielgrzymka rozpocznie się Eucharystią we wrocławskiej katedrze 29 czerwca, a zakończy 2 lipca, także Eucharystią, bezpośrednio przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Madonny. Dodatkowo każdy pielgrzym, już tradycyjnie, będzie mógł włączyć się w towarzyszącą akcję pomocową "Kilometry miłości", która tym razem dedykowana jest dożywianiu dzieci i młodzieży w Sudanie Południowym. Bliższe informacje, a także bogate relacje z minionych pielgrzymek znajdują się na www.rolkowa-wroc.pl

Zobacz także:

Ruszają zapisy na Rolkową Pielgrzymkę Wrocławską   Archiwum organizatorów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy