Nowy numer 14/2020 Archiwum

Skazany za pedofilię Paweł Kania został wydalony ze stanu duchownego

Sprawa ma swój kanoniczny finał. Decyzją Stolicy Apostolskiej skazany za pedofilię Paweł Kania nie jest już księdzem. Decyzja zapadła jeszcze przed premierą filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich.

Głos w sprawie zabrał rzecznik prasowy archidiecezji wrocławskiej ks. dr Rafał Kowalski:

Paweł Kania nie jest już księdzem. Po przeprowadzonym dochodzeniu kanonicznym został wydalony ze stanu duchownego i w tym kontekście informacja podana w filmie jest nieaktualna. Reżyser nie kontaktował się z archidiecezją i być może stąd wynika brak tej wiedzy.

Wiele razy wyjaśnialiśmy tę sprawę dziennikarzom, deklarując jednocześnie gotowość udzielenia pomocy osobom pokrzywdzonym. Wiem, że wobec ogromu cierpienia tych, którzy zostali skrzywdzeni traci na znaczeniu tłumaczenie procedur, przytaczanie dat oraz zapewnianie, że jako archidiecezja wrocławska postępowaliśmy zgodnie z prawem.

Nic nie może wymazać zła, jakiego doznały osoby pokrzywdzone i z szacunku do nich nie będę po raz kolejny wracał do kwestii proceduralnych. Powtórzę jedynie, że wyrażamy ból, przepraszamy i podtrzymujemy gotowość pomocy tym, którzy o nią wystąpią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

 • Beszad
  13.05.2019 13:39
  Beszad
  Prof. Jacek Zaleśny z Uniwersytetu Warszawskiego: "Mamy do czynienia z potężną mistyfikacją rzeczywistości. W tym zakresie badania socjologiczne są robione od wielu lat. Jednoznacznie pokazują, że w przypadku księży katolickich jest to jedna z najmniejszych grup podatnych na pedofilię. Jedna z najmniejszych grup, w których to przestępstwo występuje. Jak pokazują socjologiczne badania, mniej więcej 0,5 proc. księży katolickich ma problem z homoseksualizmem. Dopiero w tej grupie intensywnie występuje pedofilia. To jest zjawisko typowe dla zdarzeń homoseksualnych. Badania pokazują, że wśród pedofilów dominują homoseksualiści." (źródło: Polskie Radio 24)
  doceń 24
 • pawelkostomloty
  13.05.2019 14:38
  pawelkostomloty
  Zamiast sie wypierać zrobić porządek w tej stajni augiasza, wypieprzyć wszystkich winnych i ich przełożonych. Krótka piłka.
  doceń 26
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama