Nowy numer 43/2020 Archiwum

Niepokalana dla pokalanych

Adorująca w katedrze, Zwycięska w kościele na Piasku, Matka Miłosierdzia na Ołbinie, Matka Kościoła u paulinów. W samym tylko Wrocławiu spogląda z niezliczonych obrazów. Matko Nieustającej Pomocy, pomóż!

Ponure dni. W wirtualnej przestrzeni kolejne opisy przypadków pedofilii, molestowania, zakłamania. W Kościele i nie tylko. Opisy nieszczędzące szczegółów. Krzywda, okrucieństwo, brak reakcji - z obojętności, ze strachu, z poczucia bezsilności, z ignorancji, bagatelizowania.

Nie umiemy do końca powiedzieć "nie" złu w sobie, nie umiemy reagować na zło w życiu innych, nie umiemy ukazywać piękna i realnej w Kościele możliwości życia w przyjaźni z Bogiem, w wolności od tyranii instynktów. Taka jest prawda: nie umiemy.

Wieczór na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Spotkanie wspólnoty Droga, gdzie trwają rekolekcje poświęcone Maryi. Rozważania o Jej Niepokalanym Poczęciu, o Jej świętości.

Wdzięczność. Że jest takie serce, gdzie wszystko jest Boże, pełne światła; gdzie przetrwał "raj nieutracony". Niepokalana, cała oddana Bogu. I cała w służbie "pokalanym". "Pomoc i obrona", zawsze zwycięska w walce ze Smokiem.

Jak dobrze, że jesteś. Że można z Tobą opleść różańcem to, z czym sobie nie radzimy. Że pomagasz wychodzić z największego błota, rozwikłać najbardziej zasupłane sprawy. Pomóż!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama