Nowy numer 14/2020 Archiwum

Trwają zapisy na XXI Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej "Nadaj brzmienie"

Pomysłodawcą i organizatorem spotkania jest Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Można jeszcze zgłosić swój udział i muzyczną karierę pchnąć na zupełnie nowe tory.

Festiwal odbędzie się 7 i 8 czerwca w Trzebnicy, ale zgłosić się do udziału w nim można tylko do 23 maja.

Organizatorzy Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej stawiają sobie za cel promocję młodych artystów wykonujących muzykę chrześcijańską oraz propagowanie kultury chrześcijańskiej wraz z wartościami, jakie ona w sobie niesie. - Szukamy ludzi z pasją, którzy uwielbiają muzykę, uwielbiają śpiewać, żyją nią i się nią cieszą - mówi Agata Żuk, koordynatorka festiwalu.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są w zasadzie wszyscy. Minimalna dolna granica wieku to ukończone 12 lat. - Nie trzeba być profesjonalistą. Wystarczy chcieć zaprezentować swój talent - dodaje. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Nowością tegorocznego festiwalu będą warsztaty dla uczestników konkursu, które zostaną poprowadzone przez profesjonalnych muzyków.

Jest o co walczyć. Wśród nagród jest Grand Prix w wysokości 1000 Euro, a także 1000 zł oraz nagrody specjalne.

A jaka jest oferta dla słuchaczy? - W piątek odbędą się wspomniane warsztaty, a wieczorem - po Mszy św. w trzebnickiej bazylice - z koncertem wystąpi grupa "Exodus 15". Natomiast w sobotę od 10.00 będą trwały przesłuchania konkursowe oceniane przez jury, w którym znajdą się Piotr Baron, znany saksofonista jazzowy i Marek Kudra, dyrygent. O 20.00, po Eucharystii, odbędzie się gala finałowa i koncert Stanisława Soyki.

Jurorzy będą oceniać dobór repertuaru i wartość artystyczną utworu, aranżację i poprawność wykonania, oraz ogólny wyraz artystyczny. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do 21 maja zgłoszenia a wraz z nim nagrania dwóch utworów. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegóły festiwalu znajdują się na stronie www.festiwal.sds.pl. Komisja po przesłuchaniu nagrań do 25 maja poinformuje o kwalifikacji konkursowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama