Nowy numer 14/2020 Archiwum

Album z okazji 40. rocznica wizyty Jana Pawła II na Monte Cassino

Dziś przypada 40. rocznica pielgrzymki papieża Jana Pawła II na Monte Cassino. Z tej okazji można kupić album poświęcony tej wizycie, przygotowany przez Archidiecezjalny Ośrodek Audiowizualny.

W albumie są zdjęcia - kadry z filmu, który nagrał na Monte Cassino ks. Jerzy Rasiak. - Pojechaliśmy tam do Domu Polskiego. Udało nam się nagrać piękną homilię Ojca Świętego i całą otoczkę tej uroczystości. Film trwa około godziny - mówi.

To właśnie na podstawie tej produkcji powstał album. - Wydawnictwo jest oparte na kadrach filmowych i zawiera kilkadziesiąt zdjęć opatrzonych krótkimi tekstami - wyjaśnia kapłan i zaznacza, że warto przypomnieć sobie wydarzenia sprzed 40 lat. Podkreśla, że może to być również dobry pretekst do rozmowy o historii i bitwie o Monte Cassino.

Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić chęć nabycia albumu bezpośrednio do Archidiecezjalnego Ośrodka Audiowizualnego we Wrocławiu. Zamówienia należy składać telefonicznie (71 /327 11 18) lub mailowo: osrodek.audiowizualny@archidiecezja.wroc.pl.

Prezentujemy również wycinek filmu "Pasja według księdza Jerzego", który zawiera fragment wygłoszonej przez papieża Polaka homilii. Było to 18 maja 1979 roku:

Wizyta Jana Pawła II na Monte Cassino
Gosc Wroclawski

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama