Nowy numer 39/2022 Archiwum

Powspominajmy razem

W czerwcu minie 40 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Chcielibyśmy zaprosić Was do współtworzenia specjalnego działu ze wspomnieniami z tamtego czasu. Radość, uniesienia, nadzieja - jesteśmy przekonani, że te wrażenia są bliskie tym, którzy śledzili pobyt Ojca Świętego i uczestniczyli w spotkaniach z nim. Podzielcie się tym.

Papież Polak i jego wizyta w naszym kraju była ogromnym znakiem nadziei w szarej komunistycznej rzeczywistości. Mimo że wówczas Jan Paweł II nie odwiedził Wrocławia, to jednak wielu mieszkańców Dolnego Śląska spotkało się z nim w różnych miejscach w Polsce.

Słowa pozdrowienia papież skierował do wiernych archidiecezji wrocławskiej na Jasnej Górze, co pokazuje fragment filmu ks. Jerzego Rasiaka "Pasja księdza Jerzego".

Jasna Góra, 1979 r. Jan Paweł II pozdrawia wiernych archidiecezji wrocławskiej.
Gosc Wroclawski

Chcielibyśmy Was prosić, byście przejrzeli stare albumy, spróbowali przenieść zdjęcia do wersji cyfrowej (zeskanować bądź zrobić zdjęcie zdjęcia) i przesłali na adres wroclaw@gosc.pl w wiadomości o tytule "Papież 1979". W treści koniecznie wpiszcie imię i nazwisko, byśmy mogli podpisać fotografie, że są waszą własnością.

Będziemy też wdzięczni, jeśli tą samą drogą nadeślecie kilka słów swoich wspomnień związanych z papieżem i jego pielgrzymką do Polski w 1979 r. Wierzymy, że z Waszą pomocą powstanie niezwykły album.

Bardzo prosimy, by przed przesłaniem do nas wiadomości ze swoimi materiałami zapoznać się z klauzulą związaną z ochroną praw autorskich oraz przepisami o ochronie danych osobowych.


Przesłanie materiałów jest równoznaczne z
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy