Nowy numer 39/2022 Archiwum

XV Konkurs Papieski za nami

W 99. rocznicę urodzin Jana Pawła II, w sali senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, odbyła się gala finałowa XV edycji Konkursu Papieskiego "Dar na stulecie" dla uczniów szkół województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Jest on realizowany przez Instytut Tertio Millennio od 15 lat. W tym roku wzięło w nim udział ponad 5 tysięcy uczniów z całej Polski. Głównym jego celem jest rozpowszechnianie dorobku myśli i życia papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Hasło tegorocznej edycji "Dar na stulecie" nawiązuje do projektu współorganizowanego przez ITM, który ma na celu stworzenie żywego pomnika serc jako podziękowania za dar życia Jana Pawła II, którego setną rocznice urodzin będziemy obchodzić już za rok.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej gali byli m.in. pan Piotr Siciński, wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty oraz Pan Alfred Wagner, wicedyrektor biura promocji i turystyki miasta Wrocławia. 

W skład jury finałowego etapu weszli s. dr Kazimierę Wawrzynów OSU (przewodnicząca), o. dr Oskar Maciaczyk (OFM) oraz mgr Dominik Wojtkiewicz (Instytut Tertio Millennio).

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Jan Baranowski z I liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, II miejsce zajęła Maja Mitura II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu, a miejsce III Oktawia Ludkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu. 

Kolejne miejsca zajęli: Michał Drzewiecki (Liceum Ogólnokształcące w Zgorzelcu), Klaudia Sułkowska (II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu), Dawid Ruciński (Technikum nr 3 w Bolesławcu), Laura Olbrych:(Technikum nr 3 w Bolesławcu).

Główną nagrodą dla zwycięzcy każdego rejonu jest wycieczka do Rzymu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy