Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wpływ mass mediów na młodzież

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa. Spotkanie dla panów odbędzie się w najbliższy piątek, 25 maja.

Początek spotkania zaplanowano w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu o 18.30. Będzie wówczas możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie rozpocznie się Msza św.

Po Eucharystii ks. dr Bartosz Mitkiewicz, adiunkt Papieskiego Wydziału Teologicznego, wygłosi konferencję pt. "Wpływ mass-mediów na młodzież".

"TV, radio, prasa, internet kreują rzeczywistość, formują postawy społeczne, budują lub niszczą autorytety i sugerują najlepsze rozwiązania dla człowieka, aby czuł się szczęśliwy. Dorosła osoba może rozpoznać i obronić się przed manipulacją, ale osoby młode i dzieci nie mają odpowiedniej wiedzy i przygotowania życiowego. A przecież »już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat«. Kto zatem wpływa na młodzież poprzez mess-media i jaki ma to wpływ na życie duchowe, rodzinne, relacje z bliskimi, kontakty z rówieśnikami, postrzeganie świata, drugiego człowiek i Boga… a »wpływ ten nie pochodzi od Tego, który was powołuje«” (Ga 5,8)" - czytamy w zaproszeniu.

Więcej informacji o wydarzeniu możesz znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama