Nowy numer 14/2020 Archiwum

Św. Rita z Cascii w Powidzku

W najbliższą niedzielę w Powidzku zostaną zainstalowane relikwie św. Rity z Cascii. To kolejne miejsce w archdiiecezji wrocławskiej, gdzie rozwija się kult patronki od spraw trudnych.

Na uroczystą Mszę św. w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Powidzku zaprasza proboszcz, ks. Damian Woźniak. Wprowadzenie i intronizacja relikwii św. Rity odbędzie się 26 maja o 10.30.

Średniowieczna święta jest czczona na całym świecie i wydaje się być coraz bardziej popularna wśród katolików. Jest skuteczną orędowniczką w sprawach beznadziejnych.

Podczas nabożeństw ku czci świętej wierni przynoszą róże, atrybut św. Rity, które zostają poświęcone. Błogosławiony jest także olej różany, który ma strzec tych, którzy są nim namaszczeni od zła, od chorób i przeciwności

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama