Nowy numer 14/2020 Archiwum

Milicz: Wieczór poświęcony ks. Janowi Twardowskiemu

To będzie piękny refleksyjny czas. Swoimi wspomnieniami podzielą się ci, którzy kapłana-poetę znali osobiści. Początek w piątek o 18.00.

Wieczornica odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren 24 maja o 18.00. Została zatytułowana "Równość w nierówności - 104. urodziny Jana Twardowskiego - księdza poety…”.

W spotkaniu wezmą udział dzieci szkolne i milicka brać harcerska, dyrektorzy szkół i władze lokalne. Będzie można posłuchać  opowieści przyjaciółki ks. Twardowskiego Aldony Krauz. W repertuarze muzycznym wystąpi również prof. Stanisław Górka. Podzieli się także refleksjami o tym jak dziś młodzież Akademii Teatralnej w Warszawie pamięta ks. Jana.

W programie również: opowieści o latach młodości ks. Jana, o posłudze kapłańskiej, historie z życie wzięte i anegdoty, a także kilka słów o służbie księdza poety dla wierzących i niewierzących oraz o przyjaźniach w naszym życiu w latach ks. Twardowskiego i dziś.

Będzie też kilka akcentów artystycznych - wydarzenie parateatralne w wykonaniu mistrzów słowa mówionego i śpiewanego razem z uczniami i milickimi charcerzami pt. "Najważniejsze było dziecko". Zaprezentowane zostaną też  m. in. wybrane fragmenty muzyczne i słowo mówione ze zbiorów: "Elementarz księdza Jana dla najmłodszego", "Niecodziennik", "Patyki i Patyczki", "Trochę plotek o Świętych" oraz "Abecadło dziewięćdziesięciolatka".

Inicjatorką spotkania w ramach projektu "Polska Szkoła Mistrzów" jest Jadwiga Stępień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama