Nowy numer 2/2021 Archiwum

Spotkanie z Carverem Alanem Amesem we Wrocławiu

Odbędzie się 1 czerwca w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. B. Prusa 78. Spotkanie organizuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Michael.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o 18.00. Po Eucharystii odbędzie się konferencja, następnie modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz posługa modlitwy wstawienniczej.

Carver Alan Ames – niegdyś przestępca, mówiący o sobie, że popełnił „chyba każdy możliwy grzech” – przeżył nawrócenie i dziś dzieli się swoim świadectwem z ludźmi na całym świecie. Wielką popularnością cieszą się jego publikacje – zwłaszcza „Oczami Jezusa”.

W latach 80. ubiegłego wieku był szefem jednego z największych gangów w Londynie, nie stronił od alkoholu, narkotyków. Po ślubie z Kathryn zaczął pracę w firmie farmaceutycznej jako dyrektor ds. sprzedaży, wiele podróżował. W 1993 r. w hotelu w australijskiej Adelajdzie przeżył tajemnicze doświadczenie – walki z mroczną postacią, w której to walce jedyną skuteczną bronią była modlitwa.

Zobacz: Jezus przychodzi do gangstera

Przez kolejne miesiące przeżywał niezwykłe spotkania – m.in. ze św. Teresą z Avila, która surowo nakłaniała go do zmiany życia, do modlitwy różańcowej. W 1994 r. przeżył spotkanie z Maryją oraz wizję Jezusa na krzyżu – umierającego także z powodu jego grzechów, ale i wytrwale przyzywającego Carvera i ofiarującego mu przebaczenie.

Zgodnie z poleceniem Jezusa mężczyzna zwrócił się do arcybiskupa metropolity Perth w Australii. Uzyskał pozwolenie na głoszenie Słowa, prowadzenie modlitw, przydzielono mu duchowego opiekuna - kapłana.

„Jezus wyjaśnił mi, że skoro przemieni mnie, to jest to znak, że miłość Boga jest dla wszystkich, a nie dla wybranych. Bóg kocha nawet najgorszych grzeszników. Czeka na ich miłość i każdy z nich może na nowo stać się takim, jakim go Bóg stworzył – zdolnym do miłości. Mam przekazać każdemu, że Bóg go kocha, że nikogo nie chce potępiać ani karać (…). Mamy żyć jak Jezus, w posłuszeństwie Kościołowi katolickiemu, który jest Ciałem Chrystusa na ziemi i który jest prowadzony przez Ducha Świętego, oraz przyjmować sakramenty!” mówił w rozmowie z dziennikarką Joanną Bątkiewicz-Brożek.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Zobacz także: Z mroku w ogień Ducha

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama