Nowy numer 43/2020 Archiwum

Morskie opowieści na Odrze

Dzieci z Klubowego Centrum Aktywności "Pozytywka" wybrały się w rejs statkiem przez Wrocław. Wycieczka stała się dla nich wielką atrakcją, a to dzięki zaangażowaniu Sióstr Bożego Serca Jezusa.

Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży "Pozytywka", które prowadzi Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa we Wrocławiu zorganizowało swoim podopiecznym z Zespołem Downa wycieczkę statkiem po rzece.

- Mamy w naszej "Pozytywce" fundusze na wyjścia promujące Wrocław i postanowiłyśmy, że jak będzie ładna pogoda, to popłyniemy statkiem. Te rejsy, które ruszają wyspy piaskowej są bardzo popularne - mówi s. Katarzyna Fabicka.

Wyjście miało charakter integracyjny. Dzieci z Zespołem Downa wyczekiwały go od prawie miesiąca. A siostry zakonne... modliły się do św. Józefa o pogodę. Opiekun Pana Jezusa nie zawiódł. Było trochę wietrznie, ale słonecznie.

- Robimy wszystko, by nasze wyjścia dzieci zapamiętały jak najdłużej, dlatego s. Magdalena na zajęciach muzykoterapii ułożyła z nimi specjalną piosenkę na rejs - szantę pozytywkową, którą śpiewaliśmy już na statku - opowiada s. Katarzyna.

Większość dzieci po raz pierwszy płynęła statkiem, dlatego było to dla nich coś nowego, czyli spore przeżycie. Czas umilały im dźwięki gitary. Członkowie "Pozytywki" zaśpiewali szanty, piosenki harcerskie, a na końcu bardzo tematycznie - "Barkę". Inni pasażerowie rejsu przyłączali się do śpiewania.

Pozytywkowe wycieczki to także wyjście w przestrzeń publiczną z grupą dzieci z Zespołem Downa. Pokazanie ludziom, że te chore osoby mogą wspaniale interpretować rzeczywistość, cieszyć się życiem i odkrywać świat.

Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży "Pozytywka" zaprasza na wszystkich chętnych na koncert charytatywny zespołu „Jaro”, który 7 czerwca o godzinie 19 zaprezentuje oryginalne aranżacje piosenek Wojciecha Młynarskiego w sali konferencyjnej nr 5 przy ul. Katedralnej 4. W czasie muzycznego występu będą zbierane fundusze na projekt sali doświadczania świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama