Nowy numer 14/2020 Archiwum

Festyn i podwójne prymicje

Na wrocławskich Kuźnikach szykuje się w niedzielę niezwykłe święto. Z okazji Dnia Dziecka odbędzie się parafialny festyn. Okazją są również podwójne parafialne prymicje neoprezbiterów, którzy tydzień temu przyjęli święcenia kapłańskie.

Dniem naszych parafialnych prymicji jest niedziela 2 czerwca. O 12.30 księża neoprezbiterzy - Łukasz Gołąbek i Tomasz Michalik - odprawią razem Mszę św., a po niej rozpoczniemy nasz festyn, będący wyrazem wdzięczności za łaski otrzymane przez parafię, za dar neoprezbiterów i radości z tego, że z naszego środowiska wyświęconych jest dwóch nowych księży - informuje ks. Grzegorz Kożak, wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Boboli we Wrocławiu.

Festyn rozpocznie się o 14.00, a zakończy go koncert zespołu "40 synów, 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach" (19.00). Wcześniej, o 17.00, wystąpi ks. Jakub Bartczak. Zaplanowano również występy Chóru Kuźniczanie, chóru dzieci ze szkoły muzycznej, sekcji trębaczy, kwartetu smyczkowego. Wydarzenie poprowadzą profesjonalni wodzireje.

W strefie dla dzieci przygotowane będą dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy oraz zabawy przygotowane przez animatorów. Będzie można spróbować waty cukrowej oraz popcornu. Dla starszych atrakcją na pewno będzie strzelnica ASG i warsztaty pierwszej pomocy organizowane przez GOPR.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek dla wszystkich - kawa, ciasto i posiłek na gorąco. - Festyn jest spotkaniem niekomercyjnym i można tak naprawdę przyjść bez portfela, bo wszystkie atrakcje oraz posiłki będą darmowe - dodaje ks. Kożak.

Festyn i podwójne prymicje

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama