Nowy numer 47/2020 Archiwum

Posłuchaj Młynarskiego i pomóż dzieciom z Zespołem Downa

Siostry Bożego Serca Jezusa zapraszają na koncert charytatywny zespołu "Jaro", który zaprezentuje oryginalne aranżacje piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa zaprasza 7 czerwca o godzinie 19 na koncert charytatywny zespołu „Jaro”, który zaprezentuje oryginalne aranżacje piosenek Wojciecha Młynarskiego w sali konferencyjnej nr 5, przy ul. Katedralnej 4.

W czasie muzycznego występu będą zbierane fundusze na projekt sali doświadczania świata. Będą z niej korzystać dzieci z Zespołem Downa zrzeszone w Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Pozytywka”. Do licytacji zakonnice wystawią prace swoich podopiecznych oraz m.in. chochlę i fartuch Modesta Amaro, płyty Piotra Rubika, piłkę i koszulki Piotra Zielińskiego, książkę Kuby Błaszczykowskiego. Wszystkie przedmioty z autografami.

- Dzieci z zaburzeniami rozwojowymi wymagają ciągłej i wszechstronnej rehabilitacji. Zajęcia zapewniane przez placówki edukacyjne nie są wystarczające. Dlatego ich opiekunowie muszą zapewnić szereg pozalekcyjnych zajęć usprawniających, co wiąże się z dużymi wydatkami. Pragniemy, by w naszej „Pozytywce” dzieci z niepełnosprawnościami miały dostęp do terapii i rehabilitacji za darmo. Chciałybyśmy rozszerzyć naszą ofertę i odpowiednio dostosować pomieszczenia klasztoru, jednak wymaga to dużego nakładu środków - mówi s. Magdalena Stachura.

Dzięki datkom z licytacji i koncertu siostry chcą zorganizować salę doświadczania świata - miejsce, w którym dzieci z zaburzeniami rozwojowymi mogą poznawać niedostępne dla siebie bodźce, konieczne do stymulacji rozwoju sensorycznego i poznawczego.

- To od terapii zależy, jaki stopień sprawności i samodzielności osiągnie dziecko doświadczone chorobą. Dzięki dobroci ludzkich serc możemy uczynić życie wielu rodzin bardziej prostym i szczęśliwym. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na koncert! - zachęca s. Magdalena.
 


Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Pozytywka” to miejsce spotkań dzieci z zespołem Downa i ich rodzin. Dwa razy w tygodniu w domu sióstr Bożego Serca Jezusa odbywają się zajęcia, w czasie których podopieczni mają możliwość zabawy i rozwoju w atmosferze akceptacji, równości. Wszystkie organizowane warsztaty są darmowe: zajęcia kulinarne, plastyczne, sportowe, pedagogiczne, taniec nowoczesny i muzykoterapia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama