Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jadą na misje

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, w archikatedrze wrocławskiej odbędzie się uroczystość posłania do pracy misyjnej świeckiej młodzieży z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi światu".

Rozesłanie misyjne z wręczeniem krzyży misyjnych odbędzie się podczas Mszy św. o 13.00. Wypełniając nakaz Jezusa "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię", młodzi wolontariusze wyruszą do Azji i Afryki: Magdalena Kubińska i Beata Cieślikowska pojadą do Mongolii, Magdalena Dul, Emil Mihułka i Łukasz Błaszczyk do Etiopii,  Patrycja Komorowska do Liberii, a Maria Czerwonka oraz Alicja Kopeć do Sudanu Południowego. Po dwóch latach przygotowań i formacji będą pracować z dziećmi i młodzieżą oraz podejmą się opieki medycznej.

W ciągu minionych 10 lat swojej działalności z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Wrocławia na misje wyjechały 53 osoby. Poza tym SWM realizuje projekty pomocowe oraz edukacyjne, współpracując z wieloma parafiami w Polsce. Do sztandarowych akcji należy "Adopcja miłości", dzięki której można w sposób stały, minimalnie przez okres roku, wspierać dziecko, opłacając jego naukę.

Młodzi będą relacjonować swoje misje na www.wroclaw.swm.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama