Nowy numer 41/2019 Archiwum

Co to jest fonoholizm? Ruszył projekt "Odłącz się"

Przez najbliższe dwa tygodnie będzie we Wrocławiu prowadzona kampania społeczna pt. "Odłącz się" poruszająca kwestię uzależniania od telefonu komórkowego - fonoholizmu.

Odłącz się - Stop dla fonoholizmu
Mlody Dolny Slask

Kampania ma charakter edukacyjno-informacyjny. - Nasza akcja jest skierowana przede wszystkim do osób młodych. Wychodzimy z założenia, że nie mają one aż tylu obowiązków, które wymagają korzystania ze smatfonów czy komputerów, a swój wolny czas spędzają nadmiernie z nich korzystając  - mówi Damian Fiet, przewodniczący stowarzyszenia "Młody Dolny Śląsk".

Fonoholizm to jedna z nowszych form uzależnień, a do tego bardzo powszechna. D. Fiet podkreśla, że celem akcji jest zachęta do aktywności w świecie realnym.

- Papież Franciszek mówił podczas wizyty jednym z rzymskich liceów, że korzystanie z telefonu komórkowego jest jedną z przyczyn zanikania relacji międzyludzkich i duchowych. Chcemy przekonywać, że jest narzędzie jest przydatne, ale nie może być przyczyną naszego uzależnienia - dodaje. - Nasza akcja ma sens. Telefon nie jest najważniejszy i poza nim są jeszcze inne rozrywki, z których można skorzystać.

Projekt jest podzielony na trzy obszary. Pierwszy objął nagranie dwóch spotów promujących. Jeden z nich wyświetlany jest na telebimach autobusach i tramwajach wrocławskiego MPK. Ponadto w całym mieście rozwieszono plakaty zachęcające do zapoznania się z problematyką akcji.

Drugi obszar skupia się na edukacji nt. jak prawidłowo korzystać z telefonu komórkowego. Przy tej okazji omawiane są zagrożenia wynikające z uzależnienia od smartfona. - Przewidziane są dwa spotkania z ekspertami w tym zakresie - dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu im. Danuty Siedzikówny "Inki" oraz otwarte wydarzenie dostępne dla każdego w Barbarze na ul. Świdnickiej 22 czerwca o 15.00 - mówi D. Fiet.

Trzecim obszarem są spotkania organizatorów z młodzieżą na ulicach stolicy Dolnego Śląska i indywidualne rozmowy z przechodniami.

Projekt jest realizowany od 10 do 24 czerwca pod patronatem m.in. Gościa Niedzielnego. Inicjatywa jest dofinansowana z projektu Małe Granty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL