Nowy numer 41/2019 Archiwum

Sukces uczennicy z Kątów Wrocławskich

Zgromadzenie Sióstr Męki naszego Jezusa Chrystusa (siostry pasjonistki) z okazji 100-lecia istnienia zgromadzenia, przeprowadziło Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki pt: "Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży".

Celem konkursu było: kultywowanie wielkopostnej tradycji chrześcijańskiej, promowanie literatury biblijnej, rozpowszechnianie kultu Męki Pańskiej, rozbudzenie ekspresji plastycznej dzieci i młodzieży inspirowanej Męką Pańską, wyrażenie nastroju i uczuć związanych z rozważaniem Pasji oraz promowanie młodych talentów plastycznych i literackich poprzez umożliwienie prezentacji twórczości dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców.

Uczniowie z klas I-VI szkół podstawowych mieli za zadanie wykonać techniką rysunkową lub malarską pracę plastyczną w formacie A4 lub A3, prezentującą wybraną przez ucznia stację drogi krzyżowej lub bolesną tajemnicę Różańca, natomiast młodzież z klas VII-VIII mieli przygotować pracę literacką na temat Męki Pańskiej, pisaną wierszem lub prozą. Konkurs został zorganizowany w 3 etapach: szkolnym, diecezjalnym oraz ogólnopolskim.

II miejsce w konkursie literackim pt: "Męka Pańska" zdobyła uczennica z klasy VII a Alexandra Viktor ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich. - Cierpienie Chrystusa, Jego męka i ostatnia droga życia była i jest inspiracją do tworzenia wielkich dzieł dla malarzy, rzeźbiarzy, muzyków. Cieszy mnie fakt, że moi podopieczni, mający w sercu Boga i mocno w Niego wierzący, stali się młodymi artystami, którzy wykorzystali swoje talenty i możliwości - mówi Adam Wilczyński, katecheta. Oprócz laureatki w konkursie dla młodszych uczniów wzięli udział Maja Michór z kl. VI b oraz Fabian Gumienny z kl. VI a. Na 300 prac plastycznych otrzymali wyróżnienie na etapie diecezjalnym, jednak ich prace nie przeszły do etapu ogólnopolskiego.

- Mam nadzieję, że konkurs, w którym brali udział moi uczniowie, przyniósł im wiele radości oraz dostarczył głębokiej refleksji nad tajemnicą cierpienia naszego Pana. Ich sukces jest powodem do dumy dla archidiecezji wrocławskiej, parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich.

Wyniki konkursu znajdują się na stronie Internetowej Sióstr Pasjonistek www.siostrypasjonistki.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL